Abur cubur bağımlılarına müjde!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 5 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Abur cubur bağımlıları için müjdeli bir haber..

  Abur cubur bağımlılarının tükettiği yiyeceklerin olumsuz etkilerini Balık yağının düşürdüğü belirtildi. Ayrıca Beyinde gelişen olumsuz etkilerin omega-3 yağ asidi ile tekrar onarıldığı kaydedildi.

  Omega-3 yağ asitleri beyindeki olumsuz etkilerin onarılması arasında bir alakalı bağ olduğu belirtildi. Bilim adamları hamburger gibi fazla yağlı ve zararlı yiyeceklerin kötü etkilerinden korunmak veya tersine çevirmek için omega-3 deposu, balık yağını önerdi.
  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/abur-cubur-bagimlilari-82992.jpg]abur-cubur-bagimlilari-82992[/IMGALT]
  Çocuklara en çok verilen takviyelerden biri olan balık yağının bir faydası daha ortaya çıkarıldı. 10 yıldan fazla bir sürede yürütülen araştırma sonuçlarına göre fast-food gibi yüksek yağlı yiyeceklerle beslenmenin, beyinde hücre doğumunu ve yeni sinir hücresi üretimini engellediği ortaya çıktı.Liverpool Üniversitesi araştırmacıları, omega-3 bakımından zengin olan balık yağının beyindeki beslenmeyi, öğrenmeyi ve hafızayı kontrol eden bölgeyi kontrol ederek negatif etkileri önlediğini ortaya çıkardı.

  Araştırmacılar, balık yağının zararları üzerinde direkt bir etkisi olmasa da yüksek yağlı diyetlerin sonucunda tahribatı tersine çevirebileceklerini belirtti. Ayrıca omega-3'ün kilo üzerindeki etkisine de dikkat çekerek, Abur cuburlardan haddinden fazla şeker ve doymuş yağ almak sadece kilo aldırmadığı aynı zamanda metabolizmayı ve zihinsel gelişimi de etkilediği belirtilerek, Bu değişimler beyin yapılanmasında, yeni sinir hücresi üretilmesinde ve obeziteye bağlı sinir sistemi hastalıklarında gözlenebildiğini ifade edildi.
   

Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...