Acil Telefon Numaraları ile ilgili bilgi

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve Elif tarafından 7 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Polis: Güvenliğimizle ilgili bir sorunumuz olduğunda polisi aramamız gerekir. Yakınımızda bir suç işlendiğinde, kaza olduğunda polise haber vermek vatandaşlık görevimizdir. Bu sebeple herhangi bir telefondan 155 Polis İmdat numaralarını aramamız yeterlidir.

  Acil servis: Günlük hayatımızda acil müdahale gerektirecek sağlık problemleri, kaza ve yaralanmalarla karşılaşabiliriz. En kısa sürede gerekli müdahalenin sağlanması için 112 Acil Servis numarasını arayarak yardım istemeliyiz. Acil servis bulunduğumuz yere ambulans ve sağlık görevlisi hizmeti sunar. Bazen yaralı veya hastayı hareket ettirmek sakıncalı olabilir. Böyle durumlarda acil servis görevlileri hastaya ilk webokur.net müdahalede bulunur. Hastanın güvenli bir şekilde en yakın sağlık kurumuna ulaşımını sağlar.

  İtfaiye: Yangın, sel, trafik kazası gibi olaylarda hayati tehlikesi olan insanlara yardım etmek için itfaiyeyi çağırmamız gerekir. İtfaiyeciler yangını söndürür, kazada araçlarında sıkışan kişileri, göçük altında kalan veya evini su basan insanları kurtarırlar. Böyle durumlarda 110 Yangın İhbar numarasını aramamız gerekir.

  Jandarma: Jandarma il, ilçe gibi şehir merkezlerinin dışında kalan bölgelerde polisin görevlerinin aynısını yapar. Daha çok kasaba ve köylerde görev yaparlar. Buralarda da güvenlik ile ilgili bir sorunumuz olduğunda 156 Jandarma' ya haber verebiliriz.
  Acil-Telefon-Numaralari-ile-ilgili-bilgi.jpg
   
  Son düzenleme: 7 Mart 2014