Ağda Sonrası Oluşan Sivilceler Nasıl Geçer

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Nehir tarafından 16 Ocak 2014 başlatılmıştır.


 1. Ağda Sonrası Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer

  Rutin olarak ağda yapan bir çok bayanın sıkıntısı olduğu bir durum olan ağda sonrasında vücutta oluşan sivilceler. Muhtelif bölgelere uyguladığınız ağda sonrasında oluşan sivilceler genel bir sorundur ve ağdanın yan etkisi olarak sık sık görülebiliyor.Bunun için yapmanız gereken şey oldukça basit, ağda öncesi alacağınız birkaç önlemle sivilce oluşumunu azaltabilirsiniz.

  Hassas bölgelere uygulayacağınız ağda sonrasında vücudunuzda oluşan sivilcelerin görünümünü azaltmak için ise yapmanız gereken şey şu; öncelikle o bölgeye soğuk kompres yapmak, bol ve pamuklu kıyafetler giymelisiniz ayrıca fazla terlememeye özen göstermeniz gerekecek.

  Bir başka önemli uyarımız ise ağda öncesi cildimizi temizlemek için antimikrobiyal temizleyici kremler kullanabiliriz.

  Ağdadan sonra sivilce oluşan bölgelerin genişlememesi için kesinlikle elinizle dokunmamanız ve sivilceleri sıkmaya çalışmamanız gerek. Sivilcenin oluştuğu bölgelerde bulunan kıl kökleri ağda sonrası bakterilere karşı korumasızdır ve ellemek işleri dahada kötüye götürür. Ağda işlemi sonrasındaki gün hafif peeling etkisi olan bir vücut şampuanıyla sivilcelerin bulunduğu bölgeleri çok fazla bastırmadan güzelce yıkayın.Ağda sonrası sivilceler oluştuysa takip eden iki gün havuza girmeyin ve küveti kullanmak yerine ayakta duş almaya dikkat etmeniz gerekiyor
   


 2. Ağda Sonrası Cildinizde oluşabilecek Yanık, Tahriş, Sivilce, Kızarıklık ve Ağrı gibi problemlerde %100 bitkisel ürünler cildinizin gerçek tek dostudur. Vücudun bütün bölgelerinde güvenle uygulanabilir. Lazer Epilasyon sonrası kullanımıda idealdir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 15 Haziran 2015