Aile Reisi Olarak Resulullah

Konusu 'Hz Muhammedin Hayatı' forumundadır ve Elif tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Peygamberimiz'in Aile Hayatı

  Bir Aile Reisi Olarak Rasulullah (S.A.V) Hanımlarına Karşı Daima Nazik Olmuş, Onlardan Gördüğü Beşeri Bir Takım Refleksleri Müsamaha İle Karşılamıştır.

  SEVDİĞİNİ BELLİ EDERDİ

  Mutlu bir aile için eşlerin birbirine değer vermesi ve hele bunu izhar etmesi muhabbetin tesisi, sevginin devamı açısından çok önemlidir. Bu değerin ifadesi bazen bir söz, bazen bir bakış ve bazen de pratik bir eylemle kendini gösterir. Aradaki sevginin artmasına vesile olacak iltifatı esirgemek de doğru değildir.

  Rasulullah (s.a.v) eşlerini sevdiğini bizzat ifade ederdi. Aynı zamanda eşlerine kendilerinde bulunan faziletlerini ihsas ettirir ve söylerdi.

  Günümüzde kadın veya erkek olsun her birimizin çok yoğun gündemlerimiz, kendimiz için önemli addettiğimiz görevlerimiz var! Hangimizin işi Rasulullah'ın omuzlarına yüklenen vazifeden daha ağır olabilir ki! Hangimiz Resulullah (s.a.v) kadar meşgul ki! O kendisine verilen görevleri harfiyen yerine getirmek, ümmetin ihtiyaçlarına cevap vermek için gece gündüz çalışmanın yanında Rabbi'ne kulluktan bir an bile gevşek davranmamışken ailesiyle ilgilenmiş, saadet yuvasının nasıl olması gerektiğini bizlere öğretmiştir. Fakat günümüzde her nedense Müslüman eşler, çocuklarına ve eşlerine vakit ayıramamakta, gerekli hassasiyeti gösterememektedir. Halbuki Rasulullah Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuyor mu: '' Nefsinizin, ailenizin ve her hak sahibinin, üzerinizde hakkı vardır.'' O halde her hak sahibine hakkını verin!