Ailemizde Birbirimizi Anlamalıyız ve Sorunlarımızı Birlikte Çözmeliyiz

Konusu 'Dini soruların cevapları' forumundadır ve Eylem tarafından 12 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

 1. Eylem

  Eylem Süper moderatör Yönetici

  Ailemizde Birbirimizi Anlamalıyız ve Sorunlarımızı Birlikte Çözmeliyiz

  Aile insanın kalesidir; onu her türlü olumsuzluklardan korur. Ailenin kale görevini yapabilmesi için onun içten çok iyi desteklenmiş olması gerekir. Aile içi ilişkiler, her şeye rağmen sağlıklı bir şekilde sürdürülebiliyorsa, o aile güçlü bir ailedir.

  Aile içinde zaman zaman sorunlar olabilir. Çünkü anne-baba, kardeşler birbirine çok yakın da olsa, her birey ayrı bir dünyadır. Herkesin ilgisi, beğenisi, istekleri farklı farklıdır. Bunlar arasında bazen çatışma yaşanabilir. Birinin isteği diğerine ters gelebilir; diğerinin beğendiğinden öbürü nefret edebilir.

  Aile bireyleri, hangi şartta olursa olsun, aralarındaki ilişkileri koparmamalıdır. İlişkileri canlı ve sağlam tutmanın yolu, herkesin birbirini dinlemesinden geçer. Aile içinde birbirimizi sakin bir şekilde dinlediğimizde sorunların daha kolay bir şekilde ortadan kalktığını göreceğiz.

  Karşımızdakini “laf anlamaz” veya “aptal” olarak nitelendirdiğimiz ve dinleme-anlama yolunu kapattığımız zaman hem kendimize hem de ailemize büyük zarar vermiş, çözülebilecek bir problemi daha da zorlaştırmış oluruz.