Akıllı Dokunmatik Sıra!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 12 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Akıllı tahtadan sonra dokunmatik sıra!

  Eğitimde ilerde kullanılması planlanan dokunmatik sıralar, öğrencilerin matematik gibi dersleri daha hızlı öğrenmeleri için tasarlanmış.
  [​IMG]

  Bu akıllı dokunmatik sıraların bir çok öğrencinin aynı anda kullanabileceği sanal masaüstüne dönüşeceği ve bu sayede öğrencilerin matematiği daha hızlı öğrenerek,bilgilerin daha kalıcı olduğu belirlendi.
  Dokunmatik Akıllı Sıralar sayesinde öğrencilerin karmaşık problemleri çözmede düşünce kabililiyetlerinin ortaya çıkacağı daha etkili bir şekilde onu çözmeye çalışacakları belirtildi.İngiltere’de yapılan bir çalışmada, yaşları 8 ila 10 arasında değişen 400 öğrenci yeni nesil dokunmatik, bilgisayar destekli arayüze sahip sıralar ile eğitim görüyorlar.3 yılda bu sıraları kullanan öğrencilerin matematik yeteneklerinin kalem, kağıt yöntemini kullanan öğrencilerle karşılaştırıldığında artış olduğu tespit edildi. Ayrıca araştırmacılar bu dokunmatik sıraların derste akıcılığı ve esnekliği artırabileceğini düşünüyorlar.
  Ğğretmen ana bir ekran aracılığı ile çeşitli sıralar üzerinde neler yapıldığını takip edebilecek. Eğer bir öğrenci problemi zorlaştırır veya yanlış bir yönde giderse hızlı bir şekilde onlara müdahale edebilecek. Öğretmen ana ekran aracılığıyla sınıfındaki farklı gruplara farklı problemleri gönderebilecek. Birlikte çalışma şeklini geliştirecek ve tüm sınıfın aynı hızda hareket etmesini sağlayacak. Grup ya da öğrencilerden biri ileride olmayacak veya aksine geride kalmayacak.
  [​IMG]