Akıllı telefon ile nasıl fotoğraf çekilir?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 10 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  [​IMG]
  Akıllı telefon ile fotoğraf çekme yöntemleri


  Fotoğraf çekme kabiliyetinizi geliştirecek basit öneriler; Akıllı telefonla fotoğraf çekmek için öncelikle temel bilgileri öğrenin.Telefonun kamerası cebinizdeyken toz ve kir toplar.Kameranın lenslerini temizleyin. Lenslerin temiz olması kamera sensörüne daha fazla ışık gitmesini sağlar. Ayrıca telefon kameraları az ışıkla da çalışır, bu sebeple ışık kaynağı ne olursa olsun arkanızda kaldığından emin olun
  Telefonunuzun sınırlarını bilin. Eğer bir nesne üzerinde zoom yapmayı düşünüyorsanız, yapmayın. Çünkü akıllı telefonların kameraları sadece dijital zoom yapabilir. Bu görüntünün kalitesinin düşmesine ve piksellerin dağılmasına neden olur. Bunun yerine fotoğraf çekmeden önce objeye mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışın. Telefonun yetersiz ışıkta zayıf kalması sizi flaş kullanmaya yönlendirebilir. Fakat o zaman da çektiğiniz fotoğraf patlar. Her ihtimale karşı 2 adet fotoğraf çekin, birini flaşlı diğeri de flaş kullanmadan çekin.
  Cep telefonunuza Instagram veya FxCamera uygulamalarını yükleyin. Mesela instragram uygulaması sayesinde fotoğrafınızı Facebook veya Twiterda paylaşmadan önce eskitilmiş bir görünüm verebilirsiniz. Bir fotoğrafta ince ayar yapmak istiyorsanız, iPhoto (iOS) veya Adobe Photoshop Express (Android) uygulamaları ile sadece parmaklarınızı kullanıp fotoğrafı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.