Özet Alaycı Kuş Romanının Özeti

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Nehir tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.


 1. Alaycı Kuş Kitap Özeti

  Evi yok edilmiş olsa da alevler içindeki kız Katniss Everdeen sağ. Gale kaçtı. Katniss’in ailesi güvende. PeetaCapitol’ün elinde. 13. Mıntıka gerçekten var ve bunlar isyancılar. Yeni liderler var. Devrim yavaş yavaş kendini gösteriyor. Katniss acımasız ve akıllardan çıkmayacak Çeyrek Asır Oyunları sırasında arenadan özellikle kurtarılmıştı ve bunu bilmese de uzun zamandır kasıtlı olarak devrimin parçası haline getirilmişti.

  13. Mıntıka gölgelerden sıyrılıp açığa çıkmıştı ve Capitol’ü devirme planları yapıyordu. Görünüşe göre dikkatle hazırlanmış bu planlarda herkesin parmağı vardı… Katniss dışında! İsyanın başarısı; Katniss’in piyon olmayı sayısız insan hayatının sorumluluğunu almayı ve Panem’in geleceğinin yönünü değiştirmeyi kabul etmesine bağlıydı.

  Bunu yapmak için öfke ve güvensizlik duygularını bir kenara bırakmalıydı. Kişisel anlamda bedeli ne olursa olsunisyancıların Alaycı Kuşu olmalıydı.

  "En heyecanlı yerinde kesilen mükemmel kitap okurları üçüncü cilt için feryat ederken bırakacak."
  Kirkus reviews

  "Edward'ı ya da Jacob'u unutun. okurlar taraf tutacak: Peeta mı yoksa Gale mi?"
  Publishers Weekly

  "Katniss ustalıkla öldürürken Collins vurucu yeteneğiyle yazıyor."
  Time dergisi

  "Kusursuz ilerleme hızı ve heyecan verici bir dünyanın inşa edilmesi."
  Booklist

  "Ardında yeterince yanıtlanmamış soru bırakarak okurları kıvrandırıp ümitsizce bir sonraki bölümü beklemelerini sağlıyor."
  School Library Journal