Alexander Graham Bell Kimdir Neyi Bulmuştur

Konusu 'Kısa Özet Bilgiler' forumundadır ve Lavinia tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır. 1. Alexander Graham Bell Neyi Bulmuştur

  Tam adı Alexander Graham Bell olan bilim adamı aslen İskoçyalıdır ve aynı zamanda da Amerikan vatandaşıdır. Graham Bell’in en çok bilinen icadı telefondur.
  Bell dünyadaki ilk telefon şirketi olan Telefon Şirketi’ni 1877′de hayata geçirdi. Bu şirket günümüzde Amerika’nın en büyük şirketlerinin arasında gelmektedir.
  Edison’un icat ettiği ve Graham Bell’in geliştirdiği fonograf için 1 tane, hidro uçaklar için 4 tane, geliştirdiği hava araçları için 5 tane, ve selenyum piller için de 2 tane patent almıştır.
  Bell , ebat olarak hiç de küçük olmayan üç boyutlu kutu şeklindeki uçurtmaları uçurarak insanları taşımayı başarmış ve bu bilimsel denemesi sadece deneme yaptığı istasyonun bitişiğindeki ırmağın karşısına geçebilmek amacına hizmet etmiştir.
  Yüz yirmi sene evvel silahlı saldırıya uğrayan ve ağır yaralanan ABD Başkanı Garfield’ın vücudundaki kurşunların yerini tespit etmede ilk kez kullandığı telefonik sonda, Röntgen’in X ışınları ile tanıyı geliştirmek için yararlanıldı.
  Deniz ve hava taşımacılığı için pek çok deneme gerçekleştirdi.
  Graham Bell bilime bu katkılarının dışında National Geographic dergisinde yöneticilik görevinde de bulunmuştur.