Alexandre Emile Beguyer De Chancourtois Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Nehir tarafından 3 Şubat 2013 başlatılmıştır. 1. Alexandre Emile Beguyer De Chancourtois Biyografisi

  Fransız jeolog ve mineralog olan, De Chancourtois Paris’te 1820 yılında doğdu. Onsekiz yaşında , ünlü Ecole Polytechnique , mühendislik ve yönetimiyi bilinen Fransız grandes écoles’dan birine girdi.

  Orada iken de Chancourtois üç ünlü Fransız bilim adamının öğrencisi oldu . Bu bilim adamları Jean-Baptiste Élie de Beaumont, Pierre Guillaume Frédéric le Play ve Ours-Pierre-Armand Petit-Dufrénoy oldu.

  Ecole Polytechnique çalışmalarını tamamladıktan sonra , de Chancourtois Macaristan , Ermenistan ve Türkiye’ye bir jeolojik sefere çıktı . 1848 yılında , de Chancourtois Paris’e geri gitti ve madenEcole Nationale Supérieure des Mines de Paris ölçme profesörü olarak öğretim görevlisi oldu.

  O Fransız hükümeti için mineral koleksiyonunuzu organize etmek için le Play ile çalıştı. 1852 yılında , De Chancourtois École Nationale Supérieure des Mines de Paris jeoloji profesörü seçildi .

  1867 yılında, de Chancourtois France Napoleon III tarafından Légion d’Honneur verildi. De Chancourtois hayatı süresince çeşitli yurtdışı seferlerine çıktı ve ölümüne kadar Paris Maden Müfettişi olarak görev yaptı.

  Bir maden müfettişi olarak, metan gazı patlamalarını önlemek için emniyet yasalarını tanıttı. Paris’te 1886 yılında öldü.