Alkolün Zararları Nelerdir

Konusu 'Zengin Bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.


  1. Alkolün Zararları

    Alkol, insan vücudunu tamamen etkisi altına alır ve insanın sosyal hayatını olumsuz etkiler. Geçici hafıza kaybı, damar sertleşmesi, kireçlenme, karaciğer ve mide hastalıklarına neden olur. Kalp atış hızını anormal bir şekilde arttırarak ritim bozukluğuna neden olur.
    Midede ülser oluşmasına neden olabilir, uzun süre kullanım durumunda insan iradesini kaybedebilir. Vücutta denge bozukluğuna neden olur. Bununla birlikte şeker ve böbrek hastalıklarının erken yaşta başlamasına neden olur. Körlüğe kadar giden görme bozukluklarına neden olur. Anne karnındaki bebeğin gelişimini olumsuz etkiler.
    Kadın ve erkekte cinsel sorunların başlamasına sebep olur, alkol kullananların kullanmayanlara göre mide, karaciğer, yemek borusu ve pankreas kanseri olma ihtimali daha yüksektir. Beyinde irade kaybına yol açar, bu da insanda unutkanlık ve ruhsal hastalıkların oluşumuna neden olur. Kişi alkollüyken geri dönüşü olmayan hatalar yapabilir. Bu hataların telafisi olmayacağı için alkol bağımlılarının en kısa zamanda gerekli kurumlara başvurarak tedavi olması ve topluma kazandırılması gereklidir. Bu sayede toplumumuz daha sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam alanına sahip olacaktır.