Altın ve Gümüş Takılar Nasıl Temizlenir?

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Elif tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Altın ve gümüş takılar zaman içerisinde kirlenebilir ya da parlaklığı gidebilir. Bazen aralıklarla uygulayabileceğiniz yöntemlerle altın ya da gümüş takılarınızı ilk günkü parlaklığında kalmasını kolayca sağlarsınız.
  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/altin-ve-gumus-nasil-parlatilir-86492.jpg] Altın ve Gümüş Takılar Nasıl Temizlenir? (1) [/IMGALT]
  Altın takılar genelde karbonat ile ovularak ya da diş fırçası ile temizlenir ve parlatılır. ama daha etkili bir yöntem de su ve tuzdur. bir kabaın içerisini alüminyum folyo ile kaplayarak içine bir bardak su ve iki yemek kaşığı tuzu koyun karıştırın ve altın takıları bu kabın içinde en az 2 saat kadar bekletin.

  gümüş takı ya da eşyaları parlatmak için en çok uygulanan bir yöntem de sigara külü ya da diş fırçası ile ovmaktır.Ancak bu yöntemler gümüş takıları yeteri kadar parlatmamakla beraber çizilmesine neden olur. çarşıda satılan gümüş temizleyici kremler bu konuda çok etkili sonuçlar vermektedir. pamuklu bir beze biraz gümüş temizleyici krem sürerek gümüş takıları hafifçe silin ve ardından da kurulayın.