Android telefonlar için ipuçları

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Elif tarafından 13 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Android için Kullanışlı İpuçları

  Android İşlemcili telefonlar için bazı ipuçlarını derledik. Android işletim sistemine sahip telefon aldıysanız, İşte size telefonunuzu daha iyi kullanabileceğiniz birkaç önemli bilgi;

  - Adını sıkça duyduğumuz WhatsApp ile anlık ücretsiz mesajlaşma.Dünyanın belki de en popüler mesajlaşma uygulamalarının başında gelen WhatsApp, sadece internet bağlantısı ile anlık mesajlaşma imkanı sunuyor. Hızlı ve ayrıca ücretsiz mesajlaşma isteyenler için WhatsApp,epeyce faydalı..

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/android-telefonlar-icin-ipuclari-44305.jpg]Android İpuçları[/IMGALT]

  - Görev sonlandırıcı Task Killer gibi uygulamalarından mümkün olduğunca uzak durun. Açık halde çalışan bütün uygulamaları kapatan bu program, telefon için gerekli olan uygulamaları da kapatır ve fazladan enerji kaybına neden olmaktadır.

  - Android Assistant adlı uygulamayı indirin. Ekstra bir ücret ödemeden sahip olacağınız bu uygulama ile sisteminizin optimizasyonunu sağlarsınız.

  - Telefonunuzda çevrimdışı da kullanabileceğiniz bir harita indirin. Cihazınızda bulunan harita programının ayarlarını değiştirerek çevrimdışı kullanıma açabilmeniz mümkün. Seyahat edeceğiniz herhangi bir noktayı seçerek, o bölgenin haritasını telefonunuza kaydedebilirsiniz.. Böylece internetin bulunmadığı yerde sadece GPS ile yönünüzü bulabilirsiniz.

  - Mesajlarınızı bilgisayarınızda okuyun. Android telefonlarındaki mesajları, bir programla bilgisayar ya da tablet üzerinden de okuyabilirsiniz. Bunu yapmak için sadece uygulamaya numaranızı girmeniz kafi. Bnun gibi işlemler için en iyi uygulama MightyText.

  - Google Now adlı uygulamayı indirin. Google Now uygulaması, yeni Android telefonlar için sanal bir yardımcıdır. Hatta telefonunuz hakkında herhangi bir bilgiye ulaşmak ve özelliklerini öğrenmek için Google Now uygulamasında arama yapabilirsiniz.


  - Eğer internet tarayıcınız çok yavaş ise Chrome ve Opera indirebilirsiniz. Android telefonlarda internet tarayıcısı, çoğunlukla yavaş çalışabiliyor. En hızlı internet tarayıcısı Chrome, ihtiyacınızı görebilir. Ayrıca Opera uygulaması da Chrome'a alternatif niteliktedir.

  - Güncellemelerinizi otomatik biçimde yapın.Telefonda yüklü bulunan veya daha sonradan indirdiğiniz uygulamalar, bazen güncelleme ister. Güncellemelerin aksamamasını ve programlarınızın sorunsuz şekilde çalışmasını istiyorsanız, bunun için otomatik güncelleştirmelere müsade edin. 'Güncellemeleri yanlızca Wİ-Fİ'ye bağlanınca yap' seçeneğine tıklayarak yüklü faturalardan da kurtulabilirsiniz.

  - Google Play'in internet sayfası ile program indirin. Pc'nizde Google Play mağazasına girerek istediğiniz programı telefonunuza uzaktan bağlantıyla indirebilirsiniz. Telefonunuzda internet erişimi bulunuyorsa, Google Play mağazasında verilen komutlar sayesinde kısa bir sürede elefonunuza aktarılacak.


  - Ana ekranınızı düzenleyip daha kullanışlı duruma getirin. Cihazınızda bulunan uygulamalara ait kısayollar ile ana ekranınızı daha aktif bir şekilde kullabilirsiniz. Bunlar arasında sürekli kontrol ettiğiniz mail,mesajlar, internet tarayıcısı ve arama ikonları mutlaka ana ekranınızda olmalı. Bunun yanında Sosyal medya araçları ve kamera hatta hava durumu gibi diğer araçlarla da ekranınızı düzenleyebilirsiniz.