Anneler Günü Neden Kutlanır? Kısaca

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve Elif tarafından 11 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Anneler günü nedir, Niçin kutlanır? (Kısaca)

  1905'de Amerika'da Anna adında bir kız çocuğu annesini kaybetti. Annesinin Ölüm olayı onu çok üzdü ve derinden etkiledi. Günlerce olayın şokunu üzerinden atamadı. İçine kapandı, hayata küstü. Annesiz bir hayatı karanlık buldu. En sonunda kızın bu durumu gözönüne alınarak anma günü başlatıldı. İşte tüm bunların hatırına bütün dünyada o tarihten itibaren her yıl anneler günü kutlanıyor.Kısaca Anneler gününün hikayesi böyledir.

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/anneler-gunu-neden-kutlanir-62648.png]anneler-gunu-neden-kutlanir-62648[/IMGALT]

  Anne sevgisi ne bir güne sığabilir ne de bir ömre.. O sevgi, o şevkat dünyanın hiçbir yerinde bulunan bir şey değildir. O sevgiyi Allah Teala tarafından sadece ANNE olanlara verilmiş özel duygudur.Anne sadece doğuran değildir. Aynı zamanda besleyen, büyüten, öğreten, hayata yön veren ve topluma kazandırandır. Sıkıntılı her anımızda aklımızda olandır Anne.. işte bu nedenle onu ne kelimeler onu anlatabilir, ne de dünyalara sığdırabiliriz.

  Sevgin şefkatin ve Merhametin kaynağı ANNELER..

  Şunu unutmayalım; Annelerimizin bir tek anneler günü yoktur. Bizi hayata getiren, bütün kötülüklerden hatta gözünden bile sakınarak büyüten annelerimize dünyanın bütün çiçeklerini ve günleri versek de yetmez. Değerli annelerin hakkını ödemeye çalışmak mümkün değil ama onlara layık evlatlar olmaya çalışmak onları çok mutlu edecektir.


  ANNELER GÜNÜ 2013 HERKESE KUTLU OLSUN..