Apartmanda beslenebilecek köpek cinsleri

Konusu 'Hayvanlar hakkında' forumundadır ve Lavinia tarafından 21 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Apartmanda beslenebilecek köpek cinsleri

  Bazı Köpek ırkları vardır ki, aslında apartman hayatına hiç de uygun değildir. Bu Köpekler daha çok bahçeli evlerde beslenmelidir. Genellikle küçük boylu Köpekler ev hayatına daha kolay alışmakta ve daha kolay uyum sağlamaktadır.

  Aşağıda yer alan Köpek ırkları, apartman hayatına uyumları nedeniyle en çok tercih edilen Köpekler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Apartmanda beslenebilecek Köpek cinsleri genellikle az egzersize ihtiyaç duyan ve küçük boylu Köpekler olsa da, bazı orta ve büyük boy Köpekler de apartman hayatına alışabilir.

  Küçük Köpekler çoğu zaman daha fazla havlayarak apartman hayatında komşuları rahatsız edebilse de, uyumları ve bakımları orta ve büyük boy Köpeklere göre çok daha kolaydır. Büyük Köpekler ise, küçük boylu Köpeklere göre daha fazla egzersize ihtiyaç duyar. Bu nedenle bahçeli evler onlar için çok daha uygun olacaktır.

  Bichon Frise : Küçük tür bir köpektir ve yumuşak tüylere sahiptir. Sahibine tam anlamıyla tapar. Çok sessizdir ve bu yüzden de apartman yaşantısına uygun bir cinstir.

  Chihuahua :“Oyuncak” diye tanımlanan ufak bir tür köpektir. Oldukça neşeli ve pozitif enerjili bir köpektir. Inatçı olduklarından güçlü bir lider ararlar.

  Pug :pug’lardaki “mutlu hal” dış görüntüsü kadar karakterine yansımıştır ve bulaşıcıdır. Çok oyuncu olan bu tür zekası sayesinde de kolayca eğitilebilir. Yine de, köpek eğitimi seanslarını kısa tutmazsanız kolayca sıkılabilirler.

  Poodle – Kaniş : Üç tip Poodle vardır. Oyuncak, minyatür ve standart.Poodlelar çok zekilerdir ve bu özellikleri onları kolay eğitilebilir köpekler listesinde üst sıralara taşır. Çok sosyal köpeklerdir ve insanların etrafında olmaya bayılırlar. Yaşam enerjileri yüksektir ve sizi gülümsetmeyi iyi bilirler

  Bulldog : Bulldoglar’ın görenler sinirli bir yapıya sahip olduğuklarını düşündürebilir. Bu dış görüntü sizi yanıltmasın, en cana yakın köpek türlerinden biridir.

  Shih Tzu : mutlu bir karaktere sahip şirin bir köpektir. Arkadaş canlısı olması arkadaş edinmesini kolaylaştırır. Duyuları gelişmiştir ve bu da onu harika bir bekçi köpeği yapar. İnsanların etrafında olmasına bayılır ve diğer hayvanlarla da iyi anlaşır. Düzenli ve sabırlı köpek eğitimi ile olumlu gelişmeler sağlayabilirsiniz.

  Yorkshire Terrier : Yorkshire Terrierler enerji ve cesaret küpü gibidirler. Ufak boyutlarına bakmadan kendinden kat kat büyük köpeklere bile kafa tutabilirler.

  İtalyan Greyhound :Bu ince yapılı ufak köpek sevgi dolu ve oldukça anlayışlıdır. Sahibini mutlu etmekten başka bir istediği yoktur ve bunu da çok iyi becerir.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 19 Mart 2015