Aşk bağlılığa dönüştüğü anda..

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 19 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  AŞK bağlılığa dönüştüğü anda ilişki haline gelir. Ask bağlılığı nedir? Aşk acıyı tatlıyı paylaşmak, karşılıklı sevgidir denir. Bazen de aşk çok basit ama bir o kadar da karmaşık bir duygudur. Aşk güzel şeydir peki, ya aşk bağımlılığı?

  İşte Osho'nun aşk özgürlük tekbaşınalık adlı kitabından alıntılar, Osho'nun yorumundan aşkın bağlılığı

  [​IMG]

  Aşk bağlılığa dönüştüğü anda ilişki haline gelir. Aşk taleplerde bulunduğu anda hapishaneye benzer. Özgürlüğünü elinden alır; göklerde uçamazsın, kafeslenmişsindir.

  Aşkın özgürlük verici bir kalitede olması lazım, sana zincir vurması değil; sana kanat takıp mümkün olduğunca yükseklere uçmanı sağlaması lazım. Unutma, aşk sınır tanımaz. Aşk kıskanç olamaz, çünkü aşk sahiplenmez. Sevdiğin için bir insanı sahiplendiğin fikri çok çirkin. Birisine sahipsin bu demektir ki onu öldürdün ve ticari bir mala dönüştürdün. Sadece eşyalara sahip olunur. Aşk özgürlük verir.

  Gerçek aşkta bölünme olmaz. Sevenler birbirinin içine erir. Sadece egoistçe aşkta büyük bir bölünme vardır, seven ve sevilen ayrılır. Gerçek aşkta ilişki yoktur. Çünkü ilişki kurulacak iki insan yoktur. Gerçek aşkta sadece sevgi olur, bir çiçek açma, güzel bir koku, bir erime, bir birleşme yaşanır.

  Egoistçe aşkta ise iki kişi vardır, seven ve sevilen. Ve ne zaman seven ile sevilen olsa aşk yok olur. Aşk olduğu zaman seven ve sevilen birlikte aşkın içinde kaybolur.
  OSHO​
  [​IMG]