Atatürk lider olarak toplumumuzu nasıl etkilemiştir?

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Azra tarafından 7 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Atatürk lider olarak toplumumuzu nasıl etkilemiştir?

  Mustafa Kemal Atatürk, toplumumuzun yapısını baştan sona değiştiren büyük bir lider konumuna gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk, Türk ve Dünya tarihinin gördüğü en büyük liderdir diyebiliriz. O, hoşgörüsü, ileri görüşlülüğü, kararlılığı, azmi ve sabrı ile toplumumuzun seviyesini yükselten lider olmuştur.

  Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti ilan ettikten sonra Türk toplumunun ve devletin eksiklerini ve aksamalarını gözden geçirmiştir. Bu amaçla; alfabe alanında, kılık kıyafette, ağırlık ve ölçü birimlerinde ve daha bir çok alanda yenilikler yaptı. Yaptığı en büyük yenilikler ise eğitim alanında attığı adımlardır.

  Atatürk, eğitim alanında çalışmalar yaparak halkı her konuda bilinçlendirmiştir. Halk bilinçlenmiştir ve böylece toplumun çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması daha kolay hale gelmiştir. Halk modern bir toplum haline gelmiştir ve bunun en büyük mimarı ise Mustafa Kemal Atatürk’tür.

  1924-1938 yılları arasında birçok yenilikler ve çalışmalar yapılmıştır bu yeniliklerin ardından Türk toplumu temelden değişmeye başlamıştır. Türk toplumu, karanlık günlerden sıyrılıp çıkarak aydınlık, bilgi dolu günlere merhaba demiştir.

  Atatürk Bir Lider Olarak Toplumumuzu Nasıl Etkilemiştir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.