Atatürkçülüğün Türk Milletine Sağladığı Yararlar

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Nehir tarafından 11 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Atatürkçülüğün Türk Milletine Sağladığı Faydalar nelerdir

  Atatürkçülük, Türk milletinin bugün olduğu gibi gelecek yıllarda da huzur ve refah içerisinde yaşamasını amaçlayarak, devlet yönetiminde aklın ve bilimin esas alınması suretiyle, milli egemenliğin kayıtsız şartsız hakim kılınması fikrini savunmaktadır.

  Büyük Önder Atatürk’ün fikirleri ve icraatları sayesinde çağdaş ve modern bir ülke haline gelen Türkiye Cumhuriyeti’ni teknolojik anlamda daha da ileri bir ülke konumuna getirme çabası, Atatürkçülüğün adeta temel düşünce tarzıdır.

  Bu düşünceler içerisinde, Atatürk ilkelerini kendisine rehber edinen milletimiz, Atatürk’ün Türk milletine emanet ettiği Cumhuriyet rejimine sımsıkı sahip çıkarak, özgür, bağımsız ve çağdaş bir toplum olarak hayatına devam etmektedir.

  Atatürkçü düşünce tarzını benimseyen Türk milleti, demokratik, laik ve sosyal bir devlet olma yolunda hızla ilerlemekte, bu çabalarının sonucunda dünyanın gıpta ile izlediği bir devlet modeli olarak ortaya çıkmaktadır.

  Modern Türkiye Cumhuriyeti, Atatürkçülük sayesinde gelişmiş, gelişmeye aç olan ülkelere çağdaş ve modern bir ülke olarak örnek teşkil etmiştir. Bağımsızlığa özlem duyan bir çok ülke, Atatürkçülüğün esaslarını uygulamakla özgürlüğüne kavuşmuş, böylelikle Türk milletinin dünya üzerinde saygınlığı artmıştır.