Atatürkün Çocukluk Anısı

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve Elif tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Atatürk'ün Çocukluk Anıları,

  Selanik sampiyonu(Atatürkün cocukluk anisi)

  Anılarla Atatürk'ün çocukluğu.. Mustafa eğitimine Şemsi Efendi Okulunda devam ederken hocası beden eğitimi dersinde koşu yarışması düzenledi. (4. sınıfa giderken)
  Bu etkinliğe göre Okul etrafında iki tur atılacak ve birinci olan kişi, okul bünyesinde yapılacak olan koşuda sınıfı temsil edecekti.

  İlk turu önde bitiren Mustafa, ikinci turun ortalarında bitiş çizgisine doğru adımlarını hızlandırırken az ilerde uçamayan bir yavru kuşun peşinden giden siyah ve kocaman bir kediyi fark etti.
  Mustafa hemen yön değiştirerek hızla koşarak yavru kuşu kedinin pençesinden kurtardı.
  Yavru kuşu alıp yürüyerek yarışı en sonda tamamladı. Buna rağmen olayı öğrenen öğretmeninden yavru kuşu kurtardığı için aferin aldı. Bu durumu fark eden Mustafa'nın yarışı birinci bitiren arkadaşı şöyle dedi.

  '' Hayır, ben birinci değilim. Yarışın birincisi Mustafa’dır. O benden daha hızlı, sınıfımızı benden daha iyi temsil eder'' demesi üzerine öğretmeni tarafından birinci gelmiş kabul edildi.
  15 gün sonra yapılan koşuda okul şampiyonu olan Mustafa, derslerindeki başarıyı koşuda da gösterecek ve Selanik Şampiyonu olarak bir kupa alacaktı.
  Alıntıdır​
    2. Cevap: Atatürkün Çocukluk Anısı

  ÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkk gggggggggggggggggggggggÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜzzzzzzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll