Atatürk'ün İslam dini ile ilgili bazı sözleri

Konusu 'Mustafa Kemal Atatürk' forumundadır ve webkolik tarafından 12 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Atatürk'ün İslam dini ile ilgili bazı sözleri

  Atatürkün islamiyetle ilgili sözleri , kısa atatürkün islamiyetle ilgili sözleri , atatürk ün islamiyet ile ilgili sözleri

  Bütün dünya Müslümanları Allah'ın son peygamberi Hazreti Muhammed'in gösterdiği yolda, önerdiği talimatlara tam olarak takip etmelidir.Tüm Müslümanlar Hazreti Muhammed'i örnek almalı ve kendisi gibi hareket etmeli. islamiyet'in hükümlerini olduğu gibi yerine getirmeli. Zira bu şekilde insanlar kurtulabilir ve kalkınabilir."

  Ey millet! Allah birdir, şânı büyüktür. Allah’ın selâmeti, âtıfeti ve hayrı üzerinize olsun. Peygamber Efendimiz Hazretleri, Cenâb-ı Hak tarafından insanlara dini hakikatleri tebliğe memur ve rasûl olmuştur. Kanun-ı esâsî, cümlenizce m a l u m d u r ki, Kur’an-ı azîmüşşândaki naslardır. İnsanlara feyiz ruhu vermiş olan dinimiz, son dindir, ekmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, hakikata tamamen tevafuk ve tetabuk ediyor. Eğer akla, mantığa ve hakikat tevafuk etmemiş olsaydı, bununla diğer ilahi doğal kanunlar arasında tezat olması icabederdi. Çünkü bilcümle kevni kanunları yapan Cenâb-ı Hak’tır.