Atletizm nedir?

Konusu 'Spor Merkezi' forumundadır ve webkolik tarafından 18 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  'Atletizm Nedir Ve Tanımı' Nedir? açıklaması kısaca

  Atletizm dünyanın en eski sporlarından biridir. Atletizm oyunlarında atletler koşu yürüyüş atlama ve atma kabiliyetlerini gösterirler. Bu etkinlikler çağlar boyunca bütün dünyada ilgi görmüştür.

  İlk koşunun İ.Ö. 3800 yılında Mısır'da düzenlendiği bilinmektedir. Ancak tarihin en ünlü atletizm yarışmaları ilk defa Eski Yunanistan'da düzenlendi. Olimpiyat Oyunları adı altında gerçekleşmiştir. Eski Olimpiyat Oyunları, sadece spor yarışmalarının düzenlendiği bir etkinlik değildi, aynı zamanda sporun kültür ve sanatla birleştiği büyük bir şenlik olarak görülmekteydi. O dönemlerde Atletler yarışmalardan 10 ay kadar önce hazırlanmaya başlardı.Son ayda Olimpiyat Oyunları’nın düzenlendiği yerde yani Olympia'da hazırlıklarını sürdürürlerdi. Yarış öncesi hazırlanma teknikleri farklı biçimlerde günümüze değin sürmüştür.

  Atletizm insanın güç ve yeteneğinin neredeyse bütünüyle kullanılmasını gerektirir .Atletler birbiriyle yarışırken aynı zamanda kendi güç ve yeteneklerinin sınırlarını bilir ve bunları geliştirmeye çalışırlar.