Ayetel Kürsi Sırları Faydaları

Konusu 'Ayet ve Hadisler' forumundadır ve Elif tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Ayetel kürsi esrarı, Ayetel Kürsi okumanın Sırları Faydaları

  Bakara suresinin ikiyüz elli beşinci ayeti olan Ayetel Kürsinin fazileti çoktur. Nitekim Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem bir hadisi şerifte şöyle buyurmuştur. ''Her farz namazı müteakip Ayetel kürsi'yi okuyan kimse, ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Ayete'l Kürsi'ye ancak bir peygamber veya bir sıddık ya da bir şehid devam eder.'' (Beyhaki)

  Ahmed bin Hanbel rahmetullahi aleyhi şu hadisi nakleder: ''Ayete'l Kürsi, Kuran'ın efendisidir (tacıdır), şeytanın bulunacağı herhangi bir evde okunacak olursa şeytan oradan çıkmış olur.'' (Ahmed bin Hanbel)

  Cin ve şeytanın kişiden uzaklaşması için Peygamber Efendimizin buyurduğu gibi Ayete'l Kürsi'yi özellikle geceleri okumadan yatmamalıdır. Böyle hareket etmek, kişinin hem dünyası hem de ahireti için menfaatlidir.

  Ayete'l Kürsi, Kuran'ın en büyük ve en kadri yüce ayeti olduğuna göre, müminlerin bunu okumaya devam etmeleri ve bu sayede büyük sevap elde etmeleri çok güzeldir. Ayetel Kürsi'nin okunmasında birçok faydalar vardır. Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi vesellem ümmetini, Ayetel Kürsi okumaları için teşvik etmiştir. Kim bu ayeti okumaya devam ederse devamı nisbetinde fayda görür.

  Allahu Zülcelal herkese, bu ayet-i kerimeyi devamlı okumayı nasip etsin.