Başakşehir belediyesi projeleri 2013

Konusu 'Bunları biliyormuydunuz' forumundadır ve Elif tarafından 14 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Başakşehir belediyesi projeleri 2013
  Başakşehir Belediyesi ''Prestij Yol'' projesi hakkında bilgi


  Başakşehir Belediyesi, Boğazköy mahallesi yürüyüş yolunda yeni bir "Prestij Yol” çalışması gerçekleştirecek.

  [​IMG]

  Başakşehir Belediyesi, ilçenin her mahallesinde önemli noktalar tespit ederek, yollar yapıyor. İlçenin modern görünümünü ve yaşam standartlarını yükseltmek amacıyla başlatılan “Prestij Yol’’ projesi Bahçeşehir 2. kısım Boğazköy mahallesi ile devam ediyor.

  Belediye, tarafından yürütülen projede, korumalı yaya kaldırımları ve düzenli araç park alanları ile yol kullanışlı bir hal alırken, ışıklandırma sistemleri ile cadde modern bir görünüme bürünecek.

  Her Detayın Düşünüldüğü bir Proje

  Yaklaşık 650 metre uzunluğunda, 4 metre genişliğinde tek yönlü bir yol olan proje, yol kenarlarında araçların park edebileceği şekilde tasarlanarak, yolun niteliğine göre planlanan park yerleri ve peyzaj çalışmalarını da içeriyor. Ağaçlar, havuzlar ile süslenecek olan yol üzerine dayanıklı ve estetik özel üretim küp ve plak trotuar taşları kullanılacak.
  Yağmur suyu ızgaraları düzenlenerek rögar düzenekleri yenilenecek. Bu sayede yolun yeniden kazılarak deformasyona uğraması da engellenmiş olacak .


  Her Hizmetin Odağında 'İnsan' Var

  Belediye tüm projelerinde olduğu gibi bu çalışmasında da , engelli vatandaşları unutmadı. Kaldırımlara görme engelli vatandaşlara, kılavuzluk edecek yönlendirme zemin çalışmalarının yanı sıra tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlar içinde zemin eğim çalışmaları planlandı. Araçların uygunsuz bir biçimde yaya trafiğini aksatmayacak şekilde parklarının temini gibi konuları titizlikle planlayan Başakşehir Belediyesi Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlükleri şehrin modern dokusunun temelini bu tür projelerin ortaya çıkardığını ifade ettiler.


  Ağustos ayında yapılmaya başlanacak olan yol çalışmasının, yılbaşında bitirilmesi bekleniyor.

  basaksehir.bel.tr