Bayramların toplum hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon

Konusu 'Web Kütüphanesi' forumundadır ve Ceren tarafından 10 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör  Bayramların toplum hayatındaki yeri ve önemi kompozisyon

  Bayramlar Bizler için birer sevinç kaynağı ve huzur bulduğumuz en güzel günlerdir. Birbirimize sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşır , gönül alma ve Yakınlaşma vesilesi olurlar.

  Bayramlar bizler için sevinç ve mutluluk demektir Tüm millet ve inanışların kendilerine has bayramları ve sevinç günleri vardır ve bilindiği üzere her toplum gibi diğer toplumlarda bayram günlerini sevinç ve mutluluk içerisinde geçirirler.

  Ramazan ayını sevgi ve en üst bir maneviyat ile geçiririz Allah a yaklaşmanın fırsatı olan Ramazan ayı bizler için tam bir fırsat ayıdır. Kişiler bu ayda orucunu tutar ve Allahın kendilerine farz kıldığı oruclarını tutarlar , zekatlarını ve fitrelerini verirler,böylelikle sorumluluklar yerine gelmiş olmaktadır.

  Ramazan ayından sonra gelen Ramazan Bayramı son derece huzur ve neşeli bir şekilde geçmektedir,Barışın ve sevginin artmasında baş rol oynar.

  Toplum için önemli bir yere sahip olan Bayramlar bizleri birbirimize birleştiren sevinçlerin kat be kat öteye gittiği günler olurlar.

  Dargınların birbileri ile barışması,husumetlerin son bulduğu,küçükleri büyüklerine gitmesi ,Kucaklaşma ve en ufak kinin bile yok olduğu bu davranışlar ancak ve ancak Bayram günlerinde yaşanmakta ve mümkün olmaktadır.