Bebeği ağlatan nedenler

Konusu 'Hamilelik ve Çocuk Bakımı' forumundadır ve webkolik tarafından 30 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Bebekler neden ağlar?

  Anne karnından çıktığı anda yuttuğu havanın etkisiyle ağlamaya başlayan bebekler bunu kendini ifade etme yöntemi olarak kullanır.Yeni doğan bebek bir refleks olarak ağlamaya başlar.

  Bebeği ağlatan nedenler

  [​IMG]

  Bebeklerin ağlama nedenleri araştırıldığında daha çok fiziksel nedenler dolayı ağladıkları belirlenmiş.Açlık ve yorgunluk bebeği en çok ağlatan nedenler arasında başı çekiyor. Bebeğin yanında yüksek sesle konuşmak da rahatsız eder ağlamasına sebeptir. Bebek, seslerden uyarıldığı için ağlamaya başlar.
  Ayrıca sıcak-soğuk ortamlar, parlak ışıklar gibi nedenlerde bebeklerin ağlamalarına yol açar.

  İlk bakışta bebeğin ağlama nedeni tam olarak anlaşılmayabilir. Annenin biraz çabası ile bebek ağlamaları doğru şekilde algılanabilir. Bebeğin acıkma ağlaması ile yorgunluk ağlaması zamanla birbirinden ayırt edilebilir. Gaz sancısı, karın ağrısı, altının pis olması, çok sıcak- soğuk ortam, çok fazla ziyaretçi, hastalık ya da ağrı, annenin yedikleri, annenin aldığı ilaçlar, büyümenin hızlanması, memede süt fazlalığı, kolik ve ilgisizlik bebekleri ağlama nedenleri arasında bulunuyor.

  Her bebek bir birinden farklı şekillerde ağlar.Bebeğin ağlaması onun kendini ifade etme biçimidir. Ağlama sesleri de bebeğe özeldir ve her biri farklıdır.
   


 2. Cevap: Bebeği ağlatan nedenler

  Ağlamasınlar da napsınlar kıyamam.Kendilerini ifade edebilecekleri tek yol ağlamak :D
  Yalnız fotoraftaki bebeğe koptum :D :D