Biberiye Yağının Faydaları ve Kullanımı

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Nehir tarafından 1 Şubat 2013 başlatılmıştır.  1. Biberiye Yağının Faydaları Nasıl Kullanılır

    Biberiye uçucu yağı, biberiye yapraklarının, buhar distilasyonu ile elde edilmektedir. Verbenon etken maddesi yüksektir. Antiseptik bir yağdır. Kafurun, kanfen, pinen, sineol, borneol, bornilesetat içermektedir.

    Biberiye Yağının Faydaları: Gaz giderir. İdrar söktürür. Kolestrolü düzenler. Kan dolaşımını arttırır. Bronşite ve sinüzite iyi gelir. Karaciğer enzimlerini düzenler. İyi bir cilt temizlik ve bakım ürünüdür. Uykusuzluğu ve sinir sistemini düzenler. Saç dökülmesi ve kepeğe karşı faydalalıdır. Sarılık ve karaciğer yetmezliğinde de kullanılır. Ruhsal açıdan hafızayı kuvvetlendirmeye ve konsantrasyonunu arttırmaya yardımcı olur. Boyun kireçlemesi olan hastalar boyun kısımlarına biberiye yağı ile masaj yapılırsa kireçleme hafifler ve hareket kabiliyeti artar. Biberiye yağı cildin üstünden uygulanır ve bağ dokuları kuvvetlendirip ölü hücreleri temizlemesinden dolayı da zayıflamaya ve güzelleşmeyede katkıda bulunur. Kuvvetli antiseptik bir özelliğe sahiptir, böylece akne tedavisinde, tırnak ve ayaklarda gelişebilecek mantar rahatsızlıklarında, vücudun tamamında oluşabilecek viral ve bakteriyel gelişmeleri önlemede kullanılabilir. Başlıca romatizmal sorunlar, gut, kansızlık, idrara çıkamama, sindirim yolu taşları, astım, kalp çarpıntısı, salgı bezleri çalışması, karaciğer, kurt dökme, depresyon, sürmenaj, asabiyet, sinirsel migren, ağız, diş sağlığı, sorunlarına karşı çok başarılı bir drogtur.