Böcek Alerjisine Karşı Alınması Gereken Önlemler

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Bahar tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.


 1. Böcek Alerjisine Karşı Alınması Gereken Tedbirler

  Bal arılarının yabanî arıların ve eşek arılarının sokmalarına yönelik alerjisi olan kimseler sokulmaya imkan vermemek için ne gibi tedbirler uygulayabilirler?
  1-Sokulma kısmen önlenebilir.Açık havada yemek pişirilmesi bunun yanında yenilmesi evcil hayvanlara açık havada besin maddesi dağıtmak açıkta bırakılmış çöpler bunun benzeri böcekler cezbeder. Yemek yeniline kadar kapalı olmalı çöp atılan yerler tertemiz olmalıçevredeki tüm yerlerin ilaçlanması yapılmalıdır.
  2-Bahçede kullanılan çim makası traktör motorlu makineleri tercih edilmemelidir.
  3-Parfüm saç spreyi saç losyonlu güneş losyonu ve her türlü kozmetik malzemeleri böcekleri kendine çeker.Böceklerin ilgisini çekebilecek bol kıyafetlerrenkli kumaşlarsiyah renkli giyinmeyi tercih etmeyiniz.Daha çok beyazyeşilimsirenkler böceklerde nötr etki yaratır.
  4-Sert topraklarda ya da kum olan yerlerde ayakkabı giyebilirsiniz.Ama bunun dışında mekanlarda kullanılabilir.
  5-Bu konuda duyarlı olan kişiler bu tür sokmalardan kaçınabilir.Fakat böcek yanınıza yaklaştığında kollarınız sallamanıziani hareker yapılması böceği sinir eder ve sokmayı hızlandırır.Arıların dikkatini başka yöne çekmek en mantıklı hareket olur. Böceklere karşı alerjisi olan kişiler nasıl kendilerini koruyabilir?
  Bu kişiler açık havada bulundukları durumda yanında içinde enjeksiyon için epinephrineantihistemin tableti ve en önemlisi kanıı durması için kola ya da ilaçla dolu bir takım bulunması şarttır.Herhangi bir sokma durumunda hemen bu ilaçlar kullanılmalı ya da hemen doktora gidilmelidir.
  Böceğin sokmasına karşın rahatsızlığı olanlar profilaktik yönden tedavi olabilir mi?
  Olabilir. Bu gibi böceğin özüyle teste tutulurlar ve sonuca bağlı olarak belirlenen ilaçla tedavi edilir.