Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Mira tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Boyalı Saçlara Nasıl Bakım Yapılır


  Saçları boya işlemi görmüş kişilerin saçlarına göstereceği özen ayrıcalıklı olmak zorunda.Saç karşılaşmadığı bir kimyasala maruz kalır ve saçın en az zarar görmesi için saçlara bakım yapmak zorunludur. Bu nedenle boyalı saçların bakımı nasıl yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli işte öneriler.

  Koyu renk boyaları saçlarına tercih eden bayanların sıkıntı yaşadıkları en önemli sorun saçlarını boyadıktan sonra rengin donuk görünmesi ve saçların hemen solgun ve sönük görünmesidir. Bu sıkıntıları yaşıyorsanız tercih edeceğiniz şampuanınızın akmayı engelleyecek türde olmasına dikkat edin. Kuaförünüzden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

  boyali-sac-bakimi.jpg

  Tamamen saç renginizi değiştirmek istiyorsanız boyayı kullanmadan önce tercih edeceğiniz şampuan bebekler için üretilmiş şampuanlar ve kepek giderici şampuanlar olabilir. Boyanız çabuk saçınızdan akıyor ve uzun süreli kalmıyorsa yukarıda yazdığımız kepek önleyici ve bebek şampuanlarını kullanmayın.

  Saçları boyalı olan bayanların saç kremi kullanması boyanın daha uzun ömürlü olması açısından önem taşır. Saç kreminizi uygularken bilinmelidir ki dökülme yaşanmaması için sadece saç uçlarına kremi uygulamak gerekir.Güneş boyalı saçların rengini soldurur özellikle yaz aylarında bir de denize girecekseniz güneş koruyucu ürünleri çıkmadan önce uygulamanız gerekmektedir. Şapka takmayı güneşe çıkarken ihmal etmeyin.Boyalı saçlar çok çabuk elektriklenir. Bu yüzden banyo sonrasında saçınızı kuruturken kurutma makinenizin seviyesini en az seviyede tutmaya özen göstermelisiniz.