Çalışan annelerin korkusu!

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 27 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Çalışan annelerin en büyük korkusu!

  Araştırmalarda çalışan annenin en büyük korkusunun, bebeğe kimin bakacağı olduğu belirlendi.Ayrıca bebeklere bakım veren kişinin sevgi dolu gülümsemesinin çocuğun zeka gelişimini de doğrudan etkilediği ifade edildi.
  [​IMG]

  Bebek ve çocuk bakımı hakkında, duyarlı bir bakıma ihtiyaç duyan bebek için öncelikli ihtiyaç güvenliktir. Çocuğa anneden başka birinin bakması gerektiğinde, akla en ilk gelen seçenek çocuğun iyiliğini isteyecekleri kesin olan, anneanne ve babaanneler düşünülür. Aynı evi en rahat paylaşabileceğimiz kişilerdir. Genellikle , evin düzenini, yemek alışkanlıklarını, ilişkileri bilirler.Ayrıca tecrübelidirler. Evi idare etmeyi bilirler. Torunlarına ayıracak bol zamanları, yeterince sabırları ve öğretme istekleri vardır. Çocuğun büyümesine eşlik edebilirler.

  Dışarıda bir iş hayatı olan her anne için en uygun bebek bakıcısı farklıdır. Baştan sınırlar doğru konulursa, alınganlıktan uzak ve samimi bir şekilde bebeğin yetiştirilişi konusunda konuşulursa, ortak kararlar doğrultusunda ve tutarlı bir yaklaşım benimsenebilir.