Eğitim Çanakkale Truva Atının Hikayesi

Konusu 'Zengin Bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

  1. Çanakkale Truva Atının Hikayesi Nedir

    Tarihte yaşanan mücadelelerin geneli kadınlar yüzünden başlamıştır. Bir örneği ise şöyledir; Eğe Bölgesinde bulunan Truva şehrinin kralı Priamos’un oğlu Paris, Sparta Kralı Menelaos’un eşi Helen’i kaçırmıştır. Bunu duyan Menelaos ordusunu toplamış ve Truva’ya doğru yola çıkmıştır. Bir savaş çıkacağını anlayan Truva şehri ise savunmaya hazırlanmıştır. O günden itibaren savaş başlamış ve uzun yıllar sürmüştür.

    Ardından Akhalılar bir yöntem belirlemişlerdir. Odyseus tahtadan bir at yapmaya karar vermiş ve bu atada askerlerini doldurmuştur. Atı bir asker ile Truvalılara göndermiş ve savaş ganimeti olduğunu bildirerek almalarını istemiştir. Truvalılar savaşı yendiğini düşünerek atı almış ve kutlamalara başlamışlardır. Geceye doğru alkol almaya da başlayan Truvalılar iyice kendilerinden geçmiştir. Bunu anlayan Odyseus ve askerleri attan çıkmış ve sınırda bekleyen askerleri de içeri almışlardır. Ardından şehri talan ederek savaşta yöntemleri sayesinde galip gelmişlerdir.
     

  2. Defalarca gittiğim halde tekrar tekrar gitmek istediğim çok güzel bir yer Çanakkale. Truva atının hikayesi bildiğim bir hikayeydi. Yeniden okumak güzel oldu, teşekkürler