Çanakkale Zaferi'nin 98.Yıldönümü 2013

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Çanakkale Deniz Zaferi'nin 98. yıldönümü şiirlerle, türkülerle kutlandı..

  18 Mart 2013 Çanakkale Zaferi'nin 98.yıl dönümü dolayısı ile bütün yurtta çeşitli etkinliklerle şehitlerimiz anıldı. 1915'te Mehmetçiklerimiz Çanakkale geçilmez nidalarıyla tarihte yeni bir sayfa açmıştır.
  Çanakkale'de, İstiklal Savaşı'nda ve ülkemizin birlik ve beraberliğine göz diken, refah ve huzur ortamını yok ederek ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyen kötü güçlere karşı mücadele ederken şehit olan atalarımızın bizlere bıraktığı bu vatan, en güzel, en büyük mirastır. Aziz milletimiz büyük bir fedakarlık timsali olan ve gönüllerde ölümsüzleşen şehitlerini hiçbir zaman unutmayacak.Onların emaneti olan bu vatanı, dünya durdukça koruyacak. Bu Cumhuriyeti dünya devletleri arasında hak ettiği yere taşımak için her geçen gün daha da artan azim, şuur ve inançla mücadeleye devam edecektir.
  [​IMG]
  Bağımsızlık aşkı, vatanın bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği, milli ve manevi değerler söz konusu olduğunda hiç bir engel tanımayan kahraman milletimiz, bunun en güzel örneğini Çanakkale Zaferi ile gösterdi.Bu bayrak ve vatan uğruna şehit düşen askerlerimizi minnetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun.