Candy Crush Hileleri Tüyoları Burada

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Candy Crush Hileleri ve Candy Crush için en iyi Tüyolar

  Dünyada çok popüler olan Candy Crush oyununun en iyi 10 hilesini sizler için burada derledik. Bu tüyolar ile oyunun bölümlerini hiç zorlanmadan kolayca geçebileceksiniz.

  Candy Crush Saga bir çok insanda bağımlılık haline geldi. Gece gündüz bile Candy Crush Saga oynayarak vaktinizi geçiriyorsanız siz de bu oyunun bağımlısınız demektir.

  Oyunun bağımlısı olanlar Candy Crush Saga hakkında birçok taktik keşfetmiştir. Bizde bu taktikleri sizlerle paylaşacağız.


  1) Özel şekerler oluşturmak için 4-5 farklı şekeri farklı şekillerde eşleştirmeniz gerekir. Böylece patlattığınız şekerlerden daha yüksek puan alırsınız. Bu şekilleri bir araya getirmeye alıştığınızda bir sonraki seviye için daha hızlı adım atmış olursunuz. Hangi şeklin hangi özel şekerleri oluşturduğunu ezberlediğiniz takdirde oyun sizler için daha eğlenceli bir hal alacak.

  2)En alt sıradaki şekerleri yok etmek, en üstteki şekerleri yok etmekten daha avantajlıdır. Çünkü siz en alt sıradaki şekerleri yok ettikçe üstten gelen yeni şekerler art arda yok olacak ve bu da size ekstra hareket fırsatı sağlayacak.

  3) Paketlenmiş şeker ve çizgili şeker kombinasyonu ile donut ve çizgili şeker kombinasyonu oyunda daha fazla şeker yok etmeniz için en iyi hamledir. Bu kombinasyonlardan herhangi birini kullandığınızda bölümdeki şekerlerin neredeyse yarısını yok edebilirsiniz.

  Böylelikle jöleleri temizlemeye yetişemediğiniz yerlerde boşluklar oluşacak ve bütün jöleleri temizleme imkânına sahip olacaksınız. 181. Seviyede bulunan ve ulaşılması imkansız karelere bu kombinasyonlar yardımı ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca, iki adet paketlenmiş şekeri yan yana denk getirirseniz ve ikisinin yerini değiştirirseniz 6x4 alan gibi büyük bir alanı temizlemiş olursunuz.

  4) Şekerler, son şeker hareket ettikçe bir önceki formatı tamamlamak için aynı yönde sıralanmıştır. Eğer bir şekeri yatay olarak taşırsanız, o şeker yatak bir şerit yaratacaktır. Bu da şekerlerin yatay olarak yok olmasını sağlayacaktır.

  5)Jölelerden kurtulmaya başladığınızda özellikle köşelerde ve en altta kalan jölelerden korkuyorsunuz. Bu jölelerden kurtulmak çok zor. Çünkü bu jöleler en az kombinasyon olan yerlerde bulunuyor. Bu yüzden oyuna başladığınızda ilk önce köşelerdeki ve en alttaki jöleleri temizleyin.


  6)Tehlikelerin seviyesine göre kötü şekerden kurtulmaya öncelik verin. Örneğin, öncelikle az sayıdaki şekerleri yok etmeyi bir kural haline getirin.

  7)Eğer bir turda bir parça çikolata yediyseniz, çikolata bir sonraki turda yenilenmeyecek. Bu sayede çikolatanın size yakınlaşmasının önüne geçebilirsiniz. Her turda bir çikolata yok etmeyi deneyin böylece bir sonraki turda kafanız rahat olacak. Bu metodu kullanarak bütün çikolataları yok edebilirsiniz. Ancak sonraki seviyelerde karşınıza bir çikolata yapma makinesi çıkacak ve bütün çikolataları size geri getirecek.


  8)Her yeni seviyeye başladığınızda, o seviyedeki en zor parçaya odaklanın ve canınızı boşa kullanmadan önce o zor parçaları nasıl yok edebileceğinizi düşünün. Ayrıca hareketler arasında biraz durun. Oyunu çok hızlı oynamayın. Şekerler arasında belki de özel bir şeker bulunur.


  9) Hangi seviyede olursanız olun +5 şeker ile şekerleri yok etme zinciri yaratabilirsiniz. Bu şeker zaman kısıtlaması olan seviyelerde sizlere fazladan 5 saniye kazandıracak. Zaman kısıtlamalı mı yoksa jöle temizlemeli bir seviye olup olmadığını her seviyenin başlangıcında karşınıza çıkan ekranın sağ alt köşesinde görebilirsiniz.

  10) Facebook kullanmıyorsanız, sizler için ekstra can taktiğimiz var. iOS cihazlar için; Ayarlar -> Genel -> Tarih ve Saat -> Otomatik Ayarla "kapat" -> Tarih ve Saat Ayarla -> Saatinizi 2 saat ileri alın ve oyunda otomatik olarak ekstra 4 can hakkına sahip olun. Saatinizi PM yada AM olarak kullanıyorsanız ayarlamanızı buna göre yapmaya dikkat edin.
  Kaynak: shiftdelete