Certified-toolbar.com kaldırma

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 6 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Certified-toolbar.com Nasıl kaldırılır ?

  Certified-toolbar.com adresi bir tarayıcı eklentisi gibi bilgisayara girerek istenmeyen yönlendirmelere neden olur. Bir çok güvenlik uzmanı bu programı tarayıcı virüsü olarak görmektedir. Certified-toolbar.com, Bilgisayara indirilen uygulamalarla birlikte girer. Kullanıcının isteği dışında yönlendirmelere neden olan bu programı SimplyGen adlı bir şirket geliştirilmiştir.
  Certified Toolbar Search.certified-toolbar.com birçok adrese yaptığı çeşitli yönlendirmelerden dolayı kullanıcıları zor durumda bırakmaktadır. Bu program tarayıcının ana sayfa ayarlarını değiştirdiği gibi google'da farklı arama sonuçları çıkarmaktadır.
  Eğer Certified Toolbar’ı elle kurmadıysanız, bilgisayarınızdan kaldırmanızı öneririz. Certified Toolbar’ı bilgisayarımda nasıl kaldırabilirim diyorsanız bütün tarayıcılar için çözümü konumuzun devamında..

  Certified toolbar’ı kaldırmak ve Search.certified-toolbar.com adresine ya da farklı adreslere yaptığı yönlendirmeleri engellemek için, aşağıdaki adımları uygulayın.

  Certified Toolbar’ın kaldırılması:

  Bunun için bilgisayarınızda Başlat/Denetim Masası/Program Kaldır veya Program Ekle-Kaldır'a gidin.Karşınıza çıkan listede Certified toolbar’ı görüyorsanız hemen ‘Uninstall’ butonunu seçin.

  certified-toolbar.com’u Internet Explorer tarayıcılarınızdan kaldırın..

  Bunun için de, Araçlar/Internet Seçenekleri/Genel Sekme’yi açın. Google veya başka bir adresi girerek daha önceki ayarlara döndürün.


  Mozilla Firefox dan certified-toolbar.com'u kaldırmak için:

  Firefox’u açın ve Araçlar/Seçenekler/Genel/Başlangıç’ı seçin. Daha sonra ‘Boş sayfa gösterin' seçeneğini veya Google gibi başka bir adresi yazın.


  certified-toolbar.com'u Google Chrome'dan kaldırmak için:


  Google Chrome’ı açın, zampara (wench) ikonuna tıklayın, ayarlara gidin ve Arama motorlarını yönetini seçin. Google’ı arama motoru olarak gösterin ve Certified toolbar’ı listeden kaldırın. Ardından ‘Başlangıçta‘ bölümüne gidin, yeni bir sekme açıldığında boş sayfa olduğuna emin olun.