Certified Toolbar Nasıl Kaldırılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 18 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Certified Toolbar Kaldırma

  Certified Toolbar bir tarayıcı eklentisi olarak bilinir. Ama dünyada bir çok güvenlik uzmanı bu programı tarayıcı gaspçısı olarak görmektedir. Bilindiği gibi bu virüs SimplyGen tarafından geliştirildi.

  Bilgisayarınıza Certified Toolbar bir çok şekilde girebilir. Certified Toolbar virüsü bulduğu her tarayıcıya girer ve Internet Explorer’ı, Mozilla Firefox’u, Google Chrome’u veya diğer bir tarayıcıyı başlatınca bu program da başlamış olur. Eğer bu programı elle kurmadıysanız, bilgisayarınızdan kaldırmanızı öneririz. Certified Toolbar’ı bilgisayarınızdan kaldırmanız için işte yapmanız gerekenler:

  CERTIFIED Toolbar’ı nasıl kaldırabilirim?

  Certified toolbar’ı silmek ve Search.certified-toolbar.com adresine veya diğer adreslere yaptığı yönlendirmeleri engellemek için, aşağıdaki adımları uygulayın.

  Başlat > Denetim Masası > Program Kaldır veya ‘Program Ekle/Kaldır' a gidin ve listede Certified toolbar’ı görürseniz ‘Uninstall’ butonunu seçin.

  Search.certified-toolbar.com’u tarayıcılarınızdan kaldırmak için

  IE > Araçlar > Internet Seçenekleri > Genel Sekme’yi açın. Google’ı veya başka bir adresi girerek varsayılan ayarlara döndürün.

  Firefox için: Araçlar > Seçenekler > Genel > Başlangıç’ı seçin. Bundan sonra 'Boş sayfa gösterin' seçeneğini veya başka bir internet sitesini, Google veya bir benzerini yazın.

  Google Chrome için: wench ( zampara ) ikonuna tıklayın, ayarlara gidin ve ‘Arama motorlarını yönetin'i seçin. Google’ı veya bir başkasını arama motoru olarak gösterin ve Certified toolbar’ı listeden kaldırın. Daha sonrada 'Başlangıçta' bölümüne gidin ve yeni bir sekme açtığınızda boş sayfa çıktığına emin olun.