Cilt Lekelerine Meyan Kökü Tedavisi

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Nehir tarafından 1 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Meyan Kökünün cilt tedavisinde kullanımı

  Meyan kökü çok eski tarihlerden beri sağlık alanında kullanılır. Birçok hastalığa şifa olduğu gibi cildinize de şifa kaynağıdır. Bitkiden istenilen oranda fayda sağlamak için, köklerin en az üç dört yıllık kökler olması gereklidir. Meyan kökü kullanılarak hazırlanmış birçok kozmetik krem vardır.

  Meyan kökünün cilde faydaları
  Güzellik uzmanlarınca çeşitli deneyler yapılarak belli oranlarda birleştirilen meyan kökü, cildinizde hücre yenilenmesine sebep olur ve lekeleri temizler. Meyan kökü, içeriğindeki maddeler sayesinde ciltteki kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımı hızlanınca hücrelere oksijen gidişi çoğalır. Böylece cildinizdeki hücrelerin yenilenmesinde fayda sağlar. Cildiniz güzelleşir, parlaklık kazanır. Meyan kökü özü içeren kremlerle cilt lekelerinize çözüm bulabilirsiniz.

  Meyan kökünü cilt lekelerinde şu şekilde kullanın!!!
  Meyan kökünden faydalanmak için, kendinizde içecek hazırlayabilirsiniz. Bir çay kaşığı ince kıyılmış meyan kökü, bir su bardağı suya atılır. Orta sıcaklıkta on on beş dakika demlenir. Demlenen kökün dibinde kalan tortuları dikkatlice süzmeye gayret göstermelisiniz. Sadece suyu cildinizdeki kan dolaşımını hızlandırmak için yeterli gelecektir. Yemeklerden sonra içebilirsiniz. Günde iki üç bardak yeterlidir. Dört beş hafta devam edebilirsiniz. İçimi kolay ve lezzetlidir. Uzun süre ara vermeden içildiğinde eklemlerde ve yüzde ödem gibi yan etkiler görülebilir. Ara verilip tekrar içilmeye başlanabilir. Yan etkilerini engellemek için muz ve kayısı yenebilir. İster kozmetik ürün olsun, ister kendi hazırladığınız meyan kökü çayı olsun meyan kökünün mucizesinden faydalanarak cildinizde ki lekelere veda edebilirsiniz.