Çocuklu ailelere tatil önerileri

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 22 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Çocuklu Aileler İçin Tatil Önerileri

  Çocuklu ailelere 5 tatil önerisi

  Bayramda cocuklarınızla tatile gitmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki 5 altın önerileri dikkate almalısınız.
  Kurban Bayramı tatiline sayılı günler kaldı.Her durumda taile çıkmak çok güzel ama çocukları ile seyahat edecekler için biraz heyecanlı bir dönem.
  Eğer siz de tatile çocuklarınızla birlikte gitmeyi planladıysanız aşağıdaki önerilerini dikkate alın. Bu 5 önemli noktaya dikkat ederek daha rahat bir tatil geçirebilirsiniz.
  [​IMG]  Çocuklarla seyahat edeceklerin küçük işleri bile seyahate çıkmadan önce yapması iyi olur. Mesela uçakla seyahat edecekler çocuklu yolcuların, havayollarının online check-in servislerini evden çıkmadan önce kullanması faydalıdır. Böylece havaalanında sadece bagaj teslim işlemi kalır.
  Yolculuk kısa mesafeli olacaksa özel araçla gidilmesi rahatlık sağlayacaktır. Ayrıca ekonomik de olur. Eğer tabi 3 kişilk bir aile iseniz.Vereceğiniz dinlenme molalarını çocuğunuzun durumuna göre ayarlayabilirsiniz.Lakin seyehat edeceğiniz yer uzak mesafedeyse araba ile yolculuk bebeğiniz varsa zor olur. Çünkü bebekleri uzun bir süre sakintutamazsınız. Çocuklarda aynı şekilde belli bir süreden sonra sıkılabilir. İşte bu gibi sebeplerden dolayı uzak mesafeli yolculuklar için uçakla yolculuk yapmak uygun olur.Bu konuda ekonomik bir seyahatolanağı için erken rezervasyondan faydalanabilirsiniz.

  Çocuklarla rahat bir tatil geçirmek için herşeyi önceden planlamanız doğru olur.Örneğin Uçak kalkış-varış saatleri, konaklanacak yere nasıl gidileceğinizi, otel seçimi ve dönüş gibi konuları detaylı planlanlarsanız tatilden yorgun değil de neşe içinde dönebilirsiniz.

  Çocuğunuzla yolculuk edip tek bavulla seyahate çıkmak imkansızdır.Bir çok bavul da havayolları ile seyahat edeceklerin bagaj kısıtlamalarına göre ayarlaması gerek. Ücretsiz bagaj hakkının ne kadar olduğunu önceden bilmekte fayda var.Kendinizi ona göre ayarlamış olursunuz.

  Seyahate çıkmadan önce çocuklar için küçük bir ilk yardım çantası hazırlamanız önem taşır.Beklemedik aniden ortaya çıkabilecek rahatsızlıklar düşünülerek hazırlanmalıdır. ateş, ağrı, soğukalgınlığı veya yaralanmalarda hazırlıklı olmak tatilde rahat olmanızı sağlayacaktır.