Cuma günü telefonlar çalışmayacak mı?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 12 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Cuma günü Dünya'da cep telefonları çalışmayacak!

  ''Telekomünikasyon uyduları tehlike altında olabilir''

  [​IMG]

  Mini bir göktaşının Dünya'ya çarpma olasılığının bulunmadığı, fakat haberleşme uydularına çarparak tahrip edebileceği belirtildi.
  Önümüzdeki Cuma günü 2012 DA14 adındaki göktaşının Dünya'ya bir zarar vermeyeceğini belirten gökbilimciler, haberleşme ve diğer uyduların bundan etkileneceği uyarısında bulundu.
  Henüz yeni keşfedilen bu mini göktaşının cuma akşam saatlerinde Dünya'nın çok yakınından geçmesi bekleniyor. Uzmanlar göktaşının Dünya'nın yaklaşık 27 bin 681 km. yakınından geçeceğini bu mesafede yaklaşacağını hesapladı. Bu uzaklığın Dünya için güvenli olduğunu da belirtildi.
  Daily Telegraph'da yer alan haberde, göktaşının çıplak gözle görülemeyeceğini ancak teleskopla görülebiliceği belirtiliyor. Teleskopla küçük bir ışık biçiminde görülecek deniyor. Ayrıca Göktaşının Uluslararası Uzay İstasyonu'na bir zarar vermeyeceği de belirtildi. Bakalım Dünya bu geçişten ne kadar etkilenecek ve denildiği gibi Cuma gününün akşamı telefonlar çalışmayacak mı? Bu konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor.