Dağ filmleri festivali başlıyor..

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 16 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  8. Dağ Filmleri Festivali 28 Şubat'ta başlıyor..

  Dağ Filmleri Festivali, belgesel sinema severlerle buluşacak. Dağcılar Kültürü Derneği ve Mineral Event tarafından ''Sınırlarını Keşfet'' teması ile düzenlendi. 8. Dağ Filmleri Festivali, 28 Şubat - 3 Mart 2013 tarihleri arasında doğa tutkunlarıyla buluşuyor. Dünyanın en iyi doğa filmleri Festivalinde ödüllü filmlerin yanı sıra macera ile adrenalin dolu toplam 41 film ücretsiz gösterilecek. 4 Mart'a kadar sürecek festivale, Fransız Kültür Merkezi, Galatasaray Aynalı Geçit ev sahipliği yapacak.Belgesel, doğa, keşif, macera tutkunlarıyla buluşacak olan Film gösterimleri ücretsiz izlenebilecek.

  Festivalin açılışında gösterilecek film ''Buzu aşmak''. Festival galası 28 Şubat gecesi Fransız Kültür Merkezinde yapılacak.
  Dağ Filmleri Festivali etkinliği, dağ ve doğa bilincine dikkat çekiyor, ulusal dağ ve doğa belgeselciliğine katkı sağlayarak doğa kültürü alanında önemli bir boşluk doldurulacak.
  Bütün film gösterimlerinin ücretsiz gerçekleştirileceği festivalde ayrıca kitap sergileri, söyleşiler ve ödüllü yarışmalar da düzenleniyor.

  [​IMG]