Dershaneler için son karar verildi

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 11 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Dershanelerin kapatılması hakkında hazırlanan raporun Başbakana sunulacağı belirtildi.Başbakan Erdoğan'a sunulacak olan raporun değerlendirilmesi ile kapanıp kapanmayacağı son olarak karara bağlanacak.
  Daha önce de gündeme gelen bu dersaneler konusu hakkında bir uygulama başlatılamadı. Sahi dersaneler neden var? Eskiden okullarda haftasonu kursları olurdu. Daha sonra etüdlere geçildi. Ardından dershaneler mantar gibi türemeye başladı. Sahi dershaneler neden var? Okullarımızda çocuklara yeterince bilgi, eğitim verilemiyor mu? Dershaneler faydalı ve gerekli ise orada uygulanan sistem okullarda uygulanamaz mı? Gereken bilgi verilemez mi?
  Ayrıca biliyorsunuz dershanelerin yıllık ücretleri çok yüksek. Her öğrenci maalesef gidemiyor. Bu durumda çalışkan öğrenciye haksızlık olmuyor mu? Gördüğümüz kadarıyla dershaneler açıldığından bu yana okullarda dersler hafifletilmiş, nasıl olsa öğrenci dersanede ücret karşılığında gerekli eğitimi alıyor mantığı türedi. Umarım dershanelerde en son karar kapatılması yönünde olur.

  [​IMG]