Diş bakımı ve sağlığı nasıl yapılır yöntemleri

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Yavuz tarafından 23 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Vücudumuzun en önemli yeri ağız ve diş sağlığıdır. Çünkü bütün gıdaları ağız yoluyla vücudumuza almaktayız. Sağlıksız ve çürük dişlerimiz ile temiz ve faydalı gıdaları bile alsak daha ağzımızda onları kirletmekteyiz. Bu yüzden en az günde iki defa iki dakikadan az olmamak şartı ile dişlerimizi fırçalamalıyız.

  [​IMG]

  Kullandığımız diş macununun florür içermesine dikkat etmeliyiz. Diş fırçamızın yumuşak olmasıda önemlidir, yoksa diş etlerimizi tahriş edebiliriz. Ayrıca fırçayı kullanırken yukarıdan aşağı doğru hareket ettirerek hem dişlerimizin arasında kalan kalıntıları temizlemiş, hemde diş etlerimizi tahrişten korumuş oluruz.

  [​IMG]

  Bunun yanısıra diş ipi ile fırçamızın ulaşamadığı bölgeleri temizleyebiliriz. Kürdan diş etini yaralama ve diş arası boşluklarını bozma ihtimalı taşıdığı için kullanımı pek tavsiye edilmez. Dişlerinizde çürük varsa ihmal etmeden mutlaka bir diş hekimine muayene olmalısınız. Vücuttaki birçok hastalığa diş çürükleri sebep olmaktadır. Ayrıca çürükler ağzımızda kötü kokuya neden olur. Peygamber Efendimizin 1400 yıl öncesinden misvak kullanımını teşvik etmesiyle ağız sağlığına ne kadar önem verdiğini yazmadan geçemeyeceğim.
   

 2. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Cevap: Diş bakımı ve sağlığı nasıl yapılır yöntemleri

  Önemli bir konuya değinmişsin abi sağol
  millet olarak kürdan kullanmakta öncüyüz
  biz kürdanı böyle kullanırken....
  [​IMG]

  Adamlar kürdanla neler yapıyor:)
  [​IMG]
   

 3. Cevap: Diş bakımı ve sağlığı nasıl yapılır yöntemleri

  onlar et yemiyorlarda ondan , kürdanlarda bi işe yarasın diye zaman öldürüyolar işte :D