Dişteki Sigara Lekesi Nasıl Temizlenir

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Bahar tarafından 9 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Dişteki Sigara Lekesi Nasıl Çıkar

  Sigara lekesi insandaki görünüm bozukluğu rahatsızlığı ve ağızdaki bir hastalıktır.sigara içenlerin bu konuda daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir.


  Dişler daha çok fırçalanmalı ve ağız daha çok temizlenmelidir.bu duruma müdahale edilmezse diş üzerinde görmeye alışkın olmadığınız lekeleri görebilirsiniz.

  Diş üzerindeki lekeleri önlemek için ve bilhassa sigara içenler için üretilmiş olan özel mağcunlar bulunmaktadır. bu mağcunlar daha fazla aşındırır ve dişleriniz için bir nevi pasta cila işlevini gösterir.

  tabi bu kullanılan mağcunlar fazla kullanılmamalı fazla kullanıldığı taktirde diş minesine zarar verir ve dişleri aşındırır.dolayısıyla hassas bir dişlere sahip olursunuz.


  Dişleriniz için en uygun olan Fırçayı kullanmalısınız.

  bazı kişiler dişlerindeki lekeleri çıkarmak için sert fırça kullanırlar, sert olan diş minesine zarar vermeyebilir ancak diş etinin altında yumuşak olan sement tabakası denilen yeri çürütür.nedeni diş çürümeye kadar uzayabilir.


  Dişleri Doğru Fırçalamaya Dikkat edin

  Dişlerimizdeki çürükler genelde ulaşılamayan yerlerde görülmektedir.Diş aralarında oluşan yemek artıkları dişlerimizin çürümesinde öncülük oynarlar.Yapmamız gereken şey dişlerimizi 3 defa fırçalamak olacaktır.Dişerimizin daha güzel görünmesi için sadece ön tarafı fırçalamak diş çürümesini engellemez ,bunun yanında diş et rahatsızlıkları ve çok daha fazla çürükler oluşur.