Dizüstü Bilgisayarlar Nasıl Temizlenir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Nehir tarafından 18 Ocak 2014 başlatılmıştır.

  1. Dizüstü Bilgisayar Nasıl Temizlenir

    Artık taşınabilir dizüstü bilgisayarların yaygınlaşmasıyla insanlar her gittiği yere dizüstü bilgisayarlarını da götürmeye başladı. Ancak bu bilgisayarlar kullanıla kullanıla bir süre sonra toz tutabiliyor. İç mekanizmalarda tozlanma sonucunda parçalar hasar görebiliyor ve bilgisayar açısından olumsuz sonuçlar doğurabiliyor. Bu bilgisayarları kullanırken temizliğine önem vermemiz gerekiyor. Özellikle iki üç ayda bir dizüstü bilgisayarları temizlemek şart.
    Bilgisayarın dış yüzeyini ayda bir kere temizlemek bilgisayarın uzun yıllar yeni gibi görünmesini sağlayacaktır. Bilgisayarın ekran kısmını sıradan bir bez veya temizlik malzemesiyle temizlemek sakıncalı. Çünkü bu yüzeyler LCD ve TFT dediğimiz özel bir maddeden yapıldığı için ekranı temizlerken piyasada hemen her süpermarkette satılan ekran temizleme losyonlarını kullanmamız daha yararlı olacaktır. Bilgisayarın diğer plastik yüzeylerini temizlerken normal bir toz bezi kullanabiliriz. Ancak işinizi daha özenli yapmak istiyorsanız yine süpermarketlerde satılan plastik yüzey temizleme losyonları ve özel toz bezlerinden kullanabilirsiniz.
    Temizlik malzemesinin bilgisayarın iç kısımlarına kaçmamasına özen gösterin. Yoksa bu sıvı içerideki ekran kartı, işlemci gibi kritik öneme sahip parçalara zarar verecektir.