Dost kara günde belli olur ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Konu Anlatımı' forumundadır ve Deniz tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici

  Dost kara günde belli olur ile ilgili kompozisyon örneği

  Dostlar kimi zaman insana ailelerinden bile yakın olan insanlardır. Ailelerimize bile anlatamadığımız dertlerimizi, sırlarımızı, üzüntü yada sevinçlerimizi çoğu zaman dostlarımızla paylaşırız. En ihtiyaç duyduğumuz dönemlerde bile sanki aileden biriymiş gibi yardımımıza koşar ve hiç bir zaman karşılık beklemezler.

  İnsanlar dostum yada arkadaşım olarak bildiği insanları doğru seçmesi çok önemlidir. Bazı insanlar vardır sadece menfaatleri uğruna yaşarlar. İyi günlerinizde her zaman yanınızda olurlar fakat kötü bir gününüz olduğu anda ortalarda gözükmezler. En ihtiyaç duyulan anda onları bulmanın mümkün değildir. Bulsanız bile çeşitli bahaneler yaratarak sizin derdinize ortak olmaktan kaçınırlar.

  İnsanlar yaratılış itibariyle çeşitli özellikler gösterebilir. Bir elin beş parmağı aynı olmadığı gibi her insan da aynı olmaz. Bu yüzden insanları değerlendirirken bunu da unutmamak gerekir. İnsan yaşadığı süre boyunca maddi yada manevi olarak sıkıntılar çekebilir. Bu durum hayatın gerçekleri arasında yer almaktadır.

  Burada önemli olan bu dertleri sıkıntıları aşarken yanımızda olan dostların, arkadaşların kıymetini bilerek onlarında en ihtiyaç duyduğu anlarda yanlarında olmamız bizim karakterimizi yansıtacaktır. Unutulmamalıdır ki gerçek dostlar kötü günlerde yanında olanlardır.