Dünya Turizm Günü İle İlgili Kompozisyon

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Yavuz tarafından 21 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Dünya Turizm Günüyle İlgili Kompozisyon

  Komposizyon Örnekleri Dünya Turizm Günü İle İlgili Kompozisyon

  Turist tatil için gittiği yerde dinlenme ve eğlenceden başka şeylerde arar. Turizm bu gün dünyada ülkere büyük ekonomik katkılar sağlamaktadır. Bu yüzden gelen turistlerin istek ve ihtiyaçlarını tesbit edip uygun ortamlar hazırlanmalı ve turistik bölgelerdeki insanımız bu bağlamda bilinçlendirilmelidir. Gelen turistler güler yüz ilgi ve dürüstlük beklemektedirler. Hile yapıp onşardan bir seferliğine çok para kazanmak emelleri kötü sonuçlar doğuracaktır. Aldattık sandığımız kişi kendini ifade edemediğinden aldanmış gibi gözüksede durumun farkındadır. Bunun karşılığında kötü imaj ve reklam ile memleketine geri döner.

  Turizm tarihi eserler ve eğlence yerleri olmak üzere farklılık göstermektedir. Doğal güzellikler ve eski eserler bu anlamda koruma altına alınmalı ve tahribi önlenmelidir. Dünya ülkelerinde çok basit çalışmalr ve yapıtlar ile turistikalanlar webokur.net oluşturulmakta ve buralardan her sene çok büyük gelirler elde edilmektedir. Öyleki her ülkenin meclisinde Turizm Bakanlığı seviyesinde kurumlar bulunmaktadır.

  Ayrıca turistik bölgelerde yabancı dil çalışmaları kültürel bir zenginlik kazandıracaktır. Bir dil bir insan demektir. Gelen turistlerin kendilerini rahat ifade edebilmeleri onların güvenini katlayacaktır. Turizm ayrıca kültür etkileşimine sebep olduğundan kendi öz kültürümüzü saf ve temiz bir şekilde yansıtmalıyız.
   
  Son düzenleme: 21 Eylül 2012