Elektriklenen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Mira tarafından 3 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici

  Elektriklenen Saçlar İçin Çözüm

  Elektriklenen saçlar bayanların istemedikleri bir durumdur. Saçların elektriklenmemesi için alınabilecek bir takım önlemler sizi bu sorundan tamamı ile kurtarmada etkili olur.

  Saçlarınız çok fazla kuru ise ve sürekli olarak elektrikleniyorsa bunda şampuanınızın da etkisi olabilir. Bazı şampuanlar saç yapısına uymadığı için daha fazla kurutur ve elektriklenme sorunu git gide artar. Saçların elektriklenmesinde saçın kuruluğu büyük önem arz ederken hava değişimleri de saçın elektriklenmesinde etken rol oynar.Saçlar en çok banyo sonrası ve saçlarınıza uygulanan fön işleminden sonra elektriklenir.

  Saçlarınızı kurutup şekillendirmek için kullanılan birçok ürün saçların elektriklenmesinde oldukça etkili olmaktadır.Şekillendiricileri kullanırken dikkatli olunması saçlardaki elektriklenmeleri en aza indirebiliyor.

  Eğer saçlarınız sizi rahatsız edecek kadar elektrikleniyorsa dikkat etmeniz gereken ve uygulamanız tavsiye edilen öneriler.Saçlarınız elektrikleniyorsa bilmelisiniz ki saçlarınız kurumaya başlamış.Nemi fazla olan saç elektriklenme sorunu yaşamaz. Bu açıdan saçlarınıza nem içerikli doğal maskeleri uygulayabilirsiniz.Aynı zamanda her şampuandan sonra mutlaka saçları nemlendirmeli ve banyo sonrası nemlendirici losyonunuzu kullanmalısınız.Şekillendirici kullanmadan önce uygulanan bu nemlendirici losyonlar çok daha etkili çözüm sunacaktır.

  elektriklenen-saclara-bakim-önerileri-.jpg