Elektrikli aletlerin keşfinden önce insanların nasıl yaşadıkları ve neler yaptıkları

Konusu 'Ödevim var' forumundadır ve Nehir tarafından 2 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. elektrikli aletlerin keşfedilmesinden önce insanların nasıl yaşadıkları ve ne yaptıkları

  Elektriğin ve dolayısı ile elektrikli aletlerin keşfedilmesi ile birlikte hayat daha da kolaylaştı. Bir çok zor iş elektrikli aletler sayesinde çok kolay oldu. Elektrikten önce insan gücüne daha çok ihtiyaç vardı. Tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan insanlar elektrikli aletler ile bu işlerini daha kolay ve hızlı yapmanın yanı sıra farklı alanlara da yöneldi.

  Elektrikli aletler yokken kömür ütüleri, elde yıkanan çamaşırlar ve odun fırınları vardı.. Aydınlatmada ise gaz lambaları, çıralar ve mum kullanılıyordu.İhtiyaçlar mübadele usulü giderildiği için herkes sadece ihtiyacı olan şeyi alıyordu..

  Doğadan aydınlatma,ısınma,ve yemek pişirme alanında daha çok faydalanılıyor, şimdiki elektrikli aletlerin yaptığı işler se insan ve hayvan gücüne dayalı olarak yapılıyordu.Televizyon, bilgisayar ve telefondan mahrumdular.Haberleşmek için mektup güvecinler ve atlı postacılar ötürdüğü için çok zaman alıyordu.Senirlemek için klima vb eşyalar olmadığı için serinlemek istenince rüzgar çıkması bekleniyordu.Isınmak için kombi ve kalorifer vb eşyalar yoktu.


  Elektrikli Aletler Keşfedilmeden Yaşantı

  Elektrikli aletler keşfedilmeden önce insanlar gaz lambaları kullanırlardı.
  İnsanlar yemeklerini günümüzdeki fırın ve ev ocaklarında değil ilkel taş ocaklarında, sobalarda vb. yaparlardı.
  O zamanda bilgiye ulaşmak günümüz şartları kadar kolay değildi, kitap ve yayınlar el baskısı ve daha ilkel koşullarda çıkarılabilirdi.
  Haberleşme aletleri şimdiki gibi televizyon internet telefon yoktu onun yerine mektup, telgraf vardı onları kullanırlardı.
  Kısacası şu anda hayatımızı kolaylaştıran aletlerin bir coğu yoktu onun yerini zaman alan verimsiz aletler vardı.
  Elektrikli aletlerin keşifleri ile birlikte insanlar daha kısa zamanda daha başarılı işler yapmaya başladı.
  İletişim arttı ve insanlar birbirleriyle daha yakın ilşkiler kurarak bölgesel, yöresel gelişmeler daha global hale geldi.