Elif Şafak Kitap Sözleri

Konusu 'Ünlü Sözler' forumundadır ve webkolik tarafından 24 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  İz bırakan kitap cümleleri

  Elif Şafak Kitap Sözleri
  [​IMG]
  Etkileyici kitap sözleri - Elif Şafak Kitap Alıntıları

  Derler ki, aşk da unutulurmuş herşey gibi. Hem de yaşanıp bittikten, soğuyup küllendikten sonra değil, tam da dolu dizgin devam ederken unutulurmuş aşk. (Mahrem, Sf. 86)

  En sahici dostluklar ortak varlıklar üzerine değil, ortak yoksunluklar üzerine kurulanlardır. (Med-Cezir Yazıları, syf:26)

  Binlerce kelime, onlarca hikâye var boğazımda düğümlenmiş. Susuyorum konuşmam gereken yerlerde; dilimi tutamıyorum ne zaman susmam gerekse. Anlatacak çok şeyim olsa da, emin değilim anlaşılmak istediğimden. (Şehrin Aynaları)

  Bürokratik düzenlemeler, evli çiftlerin bebeklerini kurtarmak için gösterdikleri özeni evlilik dışı doğan bebekler için göstermiyordu anlaşılan. Babasız bir çocuk neticede bir piçti ve İstanbul da bir piç, sallanan bir diş gibi her an düşmeye hazırdı. (Baba ve Piç)

  Önce yüzlerini unuturuz sevdiklerimizin. En çok yüzümüzün unutulmasından endişe ettiğimiz halde. (Med-Cezir Yazıları, syf:163)

  Her zaman kolay kolay itiraf edemesek de bunu kendi kendimize, hep öteleri düşleyen, öte yer ararken en yakınlarındakileri mutsuz eden bizler... ben... (Med-Cezir Yazıları, syf:152)

  Katillerimin yüzlerini seçemiyorum; isimlerindense geride harfler kalacak sadece. (Şehrin Aynaları)

  Elmas bir gözdür yürek. Ve çizilmeye görsün bir kere, artık hep sedefsi bir yırtıkla bakacaktır cümle aleme (Mahrem, Sf. 163)

  Şarkı üç dakika yirmi saniye ama tekrar tekrar çalınırsa sonsuza kadar sürebilir. (Araf, syf:345)

  Ölüm sahiciliğini yitiriyor kayıplar istatistiklere, çatışmalar haberlere dönüştüğünde. (Medcezir, İşgal Altında Sanat Mümkün mü?)

  Özgürlük çıkış kapılarının gümüşi aralığında. (Medcezir, Eşiklere Basarsan Şayet)

  Pek güzeldin,pek latiftin.Börek olsan seni yerdim.Az soğanlı,bol etliydin.Lafa daldım,dibin tuttu.Gönül bu,hemen unuttu. (Mahrem)

  Kanat çırpan kuşlara bakın. Kanatlarının nasıl hareket ettiğine dikkat buyurun, bir aşağı bir yukarı. Bir hüzün, bir saadet. Böyledir hayat. Hoş bir kararda, ahenk içinde, dengede.

  Neden baktın neyi geride bıraktığına ? Söylesene, insan terk ettiği şeye neden dönüp bakar son defa

  Tebeşirle çizilmiş bir seksek oyunu kadar uçucu bir çizgisi vardır hayatın.Farkında olmadan basıyorsun çizgiye.Kızıyorlar anında Yandın! diye atılıyorsun oyun dışına
  .(Siyah Süt, Sf.25)

  Uzaklaşırsın. Yol seni nereye götürürse. Yazı seni nereye sürüklerse. Burnunda bir sızı. Ne de olsa her yolculuk geri dönememe ihtimalini taşır bağrında. (Med-Cezir Yazıları, syf:198)
   
  Son düzenleme: 24 Kasım 2012