Emniyet Kemeri Nasıl Takılıyor

Konusu 'Araştırma' forumundadır ve Ayaz tarafından 4 Temmuz 2014 başlatılmıştır.


 1. Emniyet Kemeri Nasıl Takılır

  Sürücü araca binip sürücü koltuğuna oturur.
  Sürücü Kendini hazırlar,
  Sürücü aracını hareket ettirmeden evvel emniyet kemerini takmak için hazırlanır,
  Sürücü bulunduğu koltuğun sol yan kenarına monte edilmiş durumda olan emniyet kemerini omuzdan karın boşluğuna gerçek çapraz bir biçimde bağlantı kurmak amacıyla açar.
  Sürücü açtığı kemerini bulunduğu koltuğun sağ yan kenarında yer alan geçmeli başlığa kemerin ucunda yer alan mandalı başlığa geçirir.
  Sürücü emniyetli bir biçimde seyir yapmak amacıyla aracını çalıştırıp davranış eder.
  Sürücünün yabancı araçta yer alan kişilerinde bulunduğu koltuğun sol yan kenarına monte edilmiş durumda olan emniyet kemerini bağlamaları sürücü açısından uyarılarak kontrol edilir.
  Emniyet Kemerini takan otomobil sürücüsünden, yolcusuna dek her kişi bizzat can güvenliğini anlık bir kaza tehlikesine karşı büyük ölçüde teminat altına almış sayılır.
  Çocuğunuzla Geziyorsanız

  0- 10 yaş arasındaki çocuklarınızı arka koltukta genç koltuğuna oturtarak gezi etmeniz gerekiyor. Hiç bir biçimde ön koltukta ufak çocuklar önde oturan yolcunun dizi üzerinde yolculuk etmemelidir.
  Araba ve gibi taşıtlarda, sürücünün yanındaki ön koltukta on yaşından ufak çocukların taşınması Trafik Kanunun ile de yasaklanmıştır.
  Evladınızla beraber gezi ettiğinizde bir emniyetli yer Otomobilin arka koltuğuna konulan Genç koltuğudur.
  Ne denli güçlü olduğunuz hiç bir şey değiştirmez. Kazaya karıştığınızda çocuğunuzu tutamazsınız. Mesela çocuğun ağırlığını 15 kğ. alırsak 60 km. hızla giden Otomobilin çarpması şeklinde çocuğun kilosu 300 kğ. bir ağırlığa eşit olabilir. Ve annesinin kollarından kurtulur.