En çok hangi ülke spam üretiyor?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 24 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Türkiye en çok spam üreten altıncı ülke

  En çok spam üreten 6. ülkeyiz

  Dünyanın en çok ‘spam gönderen’ ülkesi Hindistan olduğu ortaya çıktı.Türkiye, Almanya ve Birleşik Krallık’ı geride bırakarak altıncı sırada yer aldı.Ülkelerin Spam üretimi hakkında yapılan araştırmada ayrıca internetteki spam oranının en büyük nedeni ‘botnet’ler olduğu belirtildi.
  İngiltere merkezli SophosLabs araştırma şirketinin gerçekleştirdiği bu araştırma, internete hangi ülkenin ne kadar spam yolladığını açığa çıkardı. Hindistan, botnet şampiyonu olarak birinci sıraya yerleşti. İtalya’nın ikinci, ABD’nin üçüncü olduğu listede, Türkiye altıncı sırada yerini aldı.SophosLabs, internet kullanıcılarının e-posta kutularında beliren her altı çöp postadan birinin Hindistan’dan geldiğini ifade etti.
  [​IMG]

  SophosLabs’in, ‘Dirty Dozen’ raporunun üçüncüsünde, Hindistan’ın internetteki toplam ‘çöp postaların’ yüzde 16’sından fazlasını ürettiği belirtilirken, bu durumun en büyük nedeni olarak, ülkedeki botnet sayısının artışı gösterildi. Botnet’ler, güvenlikleri ihlal edilerek kötü amaçlı eylemler için kullanılan bilgisayarların oluşturduğu gruplardır.Mobil cihazları hedef almaya başlayan kötü amaçlı yazılımlar, solucanlar, virüsler, Truva atı virüsü ve spam maillerle diz üstü bilgisayar ve PC’lere yönelik saldırılarını da sürdürüyor.