En Etkili Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Berrak tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. En İyi Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

  İstenmeyen tüylere en etkili kesin çözümü Lazer Epilasyondur.Lazer epilasyonun birkaç çeşit cihazı olduğunu biliyormusunuz?Peki en etkili olan hangisi? :)

  [​IMG]

  Lazer Epilasyon cihazları arasındaki farklar nelerdir?

  Alexandrite lazer:
  Türk insanı genellikle çok koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir, bu nedenle alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır. Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmaz. Cihaz cilde 3 santimden atış yaptığından hijyen açısından sorun yaşanmaz.

  NdYag lazer:
  Bazı merkezlerin lazer epilasyon bronz ciltte yazın dahi uygulanabilir diye tanıtım yaptığı NdYag lazer yüzeysel etki yaptığından derindeki köklere etki etmemekte, seans sayısı çok artmakta, kalıcı epilasyon başarısı düşmektedir. NdYag lazer fazla acı hissi verdiğinden lazer epilasyon tedavisinin yarım kalma ihtimali yüksektir. NdYag kullanımında bir diğer risk ise bu lazer ile ciddi ve kalıcı iz bırakan yanık olma ihtimalinin mevcut olmasıdır.

  Işık bazlı sistemler: (IPL, Mavi Işık, Fotoepilasyon vs.) Bunlar gerçek lazer epilasyon değillerdir, sadece yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Bu yöntemler derindeki köklere ulaşıp kıl kökünü tahrip gücüne sahip olmadıklarından daha ziyade bir modern ağda yöntemi olarak kabul edilir ve geçici etki gösterirler. Uygulama sırasında cihaz cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir. Vücut kıllarından kalıcı olarak bu yöntemler ile kurtulamazsınız.

  Diode lazer:
  Diyot lazerler sadece ince, zayıf kıllarda başarılıdır, yüz kıllarında olumlu sonuçlar verebilmektedir. Kalın ve kökleri daha derinde olan vücut kılları için Lazer Epilasyon 'da önerilmez, sadece yüzünüzde ince ve açık renkli tüyler için tercih edebilirsiniz. Lazer epilasyon Uygulamada cihaz cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir.

  Radio Frequency (RF):
  Radyo frekans dalgalarıdır, lazer değildir. Açık renkli, beyaz, sarı kılları yok edeceği iddia edilmekteyse de tarafsız çalışmalarda sadece kıl köklerinde geçici nem azalması sağladığı, zamanla kılın tekrar eski haline geldiği saptanmıştır.
  Bazı cihazlar bu RF’ye (Radyo Frekans) ek olarak IPL veya Diode lazer epilasyon sistemlerini de birlikte kullanır.


  İşte bu cihazlar arasından uygulama yaptırcağınız merkezle görüşerek sizin için en uygun olanını seçebilirsiniz... :)
   

 2. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Cevap: En Etkili Lazer Epilasyon Cihazı Hangisidir?

  Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için güzel bir kılavuz olmuş.
  Cildim hassas olduğu için lazer epilasyon sonrası olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirim diye yanaşmıyorum. Ama tabi bir uzmanla görüşmekte fayda var.:eek:
   

 3. lazer epilasyon düşünüyorum ilerde bi sıkıntısı olur mu ?
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 27 Kasım 2014

 4. teşekkürler
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 21 Nisan 2015

 5. teşekkürleer
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 22 Nisan 2015

 6. En etkili lazer epilasyon cihazlarından biri de Exemice'dır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 24 Nisan 2015

 7. ben de lazer epilasyon cihazı almak istiyordum saolun
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 15 Temmuz 2015